Олена Рижих. "Годинники нашого часу. Час вибору"

1 липня 2012 р. в ЦБА стартував концептуальний проект Олени Рижих "Годинники нашого часу. Час вибору". В проекті представлено 7 арт-об’єктів, оснащених оригінальними механізмами та електронними приладами. Діаметр настінних дисків 120 см; комбінована техніка.

Концепція

Концепція арт-об’єктів у формі тематичних циферблатів з лаконічною символікою вміщує сформульовані ідеї актуальних тенденцій і проблем нашого часу, а також можливостей  вибору.    

1. ЧАС ЗМІН. Арт-об’єкт, оснащений багатьма механізмами.

Переплутані цифри годинника хаотично зміщуються на циферблаті, а стрілки - руки Адама Мікеланджело панічно рухаються за та проти годинникової стрілки, що символізує дезорієнтацію людини у часі глобальних змін.

2. РОЗІП’ЯТИЙ ЧАС. Статичний арт-об’єкт. Стрілки-хрест прибиті цвяхами.

«Апокаліпсис» – не фатальний вирок, а лише можливий наслідок накопичення руйнівних вчинків та думок людства. «По вірі воздасться…» Яку енергію випромінюємо ми – паралізуючий страх або творче просвітлення? Вибір за нами.

3. ВІЧНІ ПИТАННЯ. Арт-об’єкт з механізмом. Невпинний кругооберт. Циферблат знаків обертається навколо статичного центру – символу нескінченності. Питання різних ступенів проблемності змінюються, вирішуються та знову повертаються, і в новий час потребують нових вирішень.

Життя – годинник – рулетка – гра.

4. ЧЕРВОНЕ ТА ЧОРНЕ. Арт-об’єкт з комбінацією специфічних механізмів. Стрілка-шприц застрягла на «5», а стрілка-пляшка горілки безсило гойдається. Кольорове вирішення «циферблату» символізує коротке життя наркомана та алкоголіка.

5. ГОДИННИК “ПАЛІТРА”. ПОПУЛЯРНІ ФАРБИ. Арт-об’єкт із годиниковим механізмом. Символ комерційних пріоритетів у мистецтві.

6. ЧАС ДОМІНУВАННЯ ПЛОТІ. Арт-об’єкт із специфічними механізмами. Стрілки – застібка, що розходиться, притискаючи ґудзики-циферблат, що зміщений донизу. Символізує переміщення пріоритетів у сферу нижньої чакри.

7. ДЗЕРКАЛО ЧАСУ. ЗОРЯНИЙ ЧАС. Дзеркало-годинник – антидепресант.

Інтерактивний арт-об’єкт із дзеркала з механізмом.

Символ єдності часу та простору, включно з особистим простором через погляд людини. У відображенні ми фіксуємо увагу «тут і тепер», але воно постійно змінюється, як змінюється час. Комбінована символіка успіху (стрілки-крила, лавровий вінок та цифри-зірки).

Проект експонуватиметься до 25 липня.

Куратор виставки: Петро Маркман.

ВІДЕОРЕПОРТАЖ

ФОТОГАЛЕРЕЯ
КОМЕНТАРІ