Біла Церква: конкурс на проект пам`ятника Т. Шевченка

ПРОГРАМА ТА УМОВИ ВІДКРИТОГО КОНКУРСУ НА КРАЩИЙ ПРОЕКТ ПАМ'ЯТНИКА Т. Г. ШЕВЧЕНКА З РЕКОНСТРУКЦІЄЮ ІСНУЮЧОГО БЛАГОУСТРОЮ ПРИЛЕГЛОЇ ТЕРИТОРІЇ В м. БІЛА ЦЕРКВА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата: 2013-12-30

1.       Конкурс проводиться виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради на підставі рішення Білоцерківської міської ради за №1077-47-VI від 31 жовтня 2013 року "Про оголошення конкурсу на кращий проект пам’ятника Т. Г. Шевченку в м. Біла Церква" спільно з відділом культури і туризму Білоцерківської міської ради, управлінням містобудування та архітектури Білоцерківської міської ради, Білоцерківською міською організацією спілки архітекторів України, Білоцерківською міською організацією спілки художників України.

2.      Мета конкурсу – виявлення на конкурсній основі кращого проектного рішення встановлення нового співмасштабного до оточуючого середовища пам’ятника Т. Г. Шевченку з реконструкцією існуючого благоустрою прилеглої до пам’ятника території, з метою організації та проведення загальноміських заходів.

3.      Місце проектування – територія, яка запропонована для проектування розташована в центральній частині міста Біла Церква і включена до історичного ареалу, є однією з головних площ усієї центральної частини міста. Територія оточена проспектом Князя Володимира, територією "Преображенського собору" по вул. Гагаріна, 10, який є пам'яткою архітектури національного значення (охоронний №42, згідно постанови Ради Міністрів УРСР №970 від 24.08.1963 року), та вулицею ім. Гагаріна.

4.      Проектом необхідно вирішити:

  • розташування пам’ятника на площі з урахуванням найкращого сприйняття пам’ятника Т. Г. Шевченка з різних видових точок та візуальних вісей центральної частини міста, з урахуванням вечірнього освітлення;
  • архітектурно-просторову композицію пам’ятника Т. Г. Шевченка (повний зріст, сидячи або інш.) пропорційно до масштабу території та існуючої забудови;
  • надати пропозиції по застосуванню матеріалів пам’ятника та елементів благоустрою, та кольоровій палітрі матеріалів, що пропонуються для застосування;
  • при пошуку художніх та архітектурно-композиційних рішень слід враховувати економічну доцільність їх застосування.                    

УМОВИ  КОНКУРСУ:

4.       Конкурс відкритий.

5.       Учасниками конкурсу можуть бути фахівці (скульптори, художники, архітектори,  дизайнери), або об’єднані авторські колективи фахівців, які офіційно подали організатору конкурсу заяву про намір прийняти участь у конкурсі, зареєстровані організатором конкурсу, та подали на конкурс проекти, які відповідають його умовам.

6.       Переможець конкурсу має переважне право на подальше розроблення (чи участь у розробленні) проектно-кошторисної документації для будівництва та ведення авторського нагляду за реалізацією проектних  рішень.

7.       Рішення за результатами конкурсу приймається журі.

8.       Термін проведення конкурсу – з 17 грудня 2013 року по 1 березня 2014 року.

9.       Всі конкурсні проекти необхідно подавати українською мовою. Усі надписи та друковані матеріали окремо взятого конкурсного проекту повинні виконуватись однією мовою.

11.     Вихідні дані конкурсу:

-       викопіювання  з  ситуаційного  плану  міста  в  масштабі 1:2000;

-       топографічний  план  місцевості  в  масштабі 1:500;

-       фотофіксація навколишньої (існуючої) забудови.

12.      Перелік  матеріалів, які  надаються  на  конкурс:

а)      Генеральний  план  забудови  в  м 1:500 (1:2000);

б)      Креслення: розгортка - мінімум з трьох сторін.

в)      Модель скульптури Т. Г. Шевченка необхідно виконувати в масштабі 1:20 (матеріал  скульптурної моделі може виконуватись з будь-якого матеріалу (пластилін, дерево, глина, склопластик, гіпс, метал) – на розсуд авторів;

г)      Коротка пояснювальна записка.

13. Конкурсні проекти,  у встановленому програмою обсязі, подаються до 16 години  20 лютого 2014 року в відділ культури і туризму Білоцерківської міської ради за адресою: Київська область, місто Біла Церква, вулиця Антона Гординського, 36, секретарю конкурсу.

14. Матеріали конкурсних проектів подавати на конкурс анонімно під девізом у формі п’ятизначного числа, яке проставляється у верхньому правому кутку на перших сторінках, або планшетах усіх матеріалів проекту.

15. Інформація про авторів проекту (прізвища, імена, по батькові, адреси, банківські реквізити, паспортні дані, ідентифікаційні коди та інш.), а також пропозиції щодо розподілу можливої премії між членами авторського колективу, завірені їх підписами, подаються в запечатаному конверті з зазначеним девізом. 

16. Демонстративні  графічні матеріали  представити  на 2-х стандартних планшетах розміром 1200 х 800 мм.

·        Проекти допускаються до участі в конкурсі, якщо подані не пізніше вказаного строку.

·        Преміальний фонд конкурсу складає – 23000 тис. гривень.

·        22 000 гривень – витрати на премії;

·        1000 гривень – організаційні витрати та витрати на фотографування конкурсних проектів та створення каталога.

19.       Умовами проведення конкурсу встановлено три перших премії.

·        Перша премія в розмірі – 10 000 грн.

·        Друга премія в розмірі – 7 000 грн.

·        Третя премія в розмірі – 5 000 грн.

20.       Рішення журі по результатах конкурсу буде прийнято до 1 березня 2014 року.

21.       Проект – переможець конкурсу користується переважним правом його подальшої розробки та послідуючої реалізації.

22.       Проект – переможець конкурсу переходить у власність організаторів конкурсу.

23.       Інші проекти, які не стали переможцями конкурсу будуть повернуті виконавцям після проведення виставки конкурсних робіт та громадського обговорення конкурсних проектів, яка відбудеться в період з 3-го по 11 березня 2014 р. в приміщенні Виставкової зали бібліотеки №8 за  адресою:

м. Біла Церква, вул. Леваневського, 55. 

24.       Після прийняття рішення журі буде здійснене фотографування, виготовлення каталога та фотоальбому премійованих проектів.

25.       В разі бажання одного з членів журі прийняти участь в конкурсі необхідно подати 

    відповідну письмову заяву про вихід з членства в журі конкурсу в місячний термін до

    закінчення строку проведення конкурсу.

26.       З питань, щодо отримання умов конкурсу та вихідних матеріалів конкурсу звертатись до відділу культури і туризму Білоцерківської міської ради, за адресою: Київська область, місто Біла Церква, вул. Антона Гординського, 36, (відповідальний  секретар конкурсу – Ковальська Юлія Іванівна, р.т. (04563) 54065; 58722, моб. т. 098 541 1267) або на офіційний сайт Білоцерківської міської ради www.bc-rada.gov.ua  (розділ «АКТУАЛЬНО»)

КОМЕНТАРІ