Відкриття виставки архітектора Олександра Мізи

26 серпня в ЦБА в залі на третьому поверсі відкривається виставка архітектора Олександра Мізи. Виставка триватиме до 15 вересня. Міза Олександр Миколайович народився 14 липня у селі Рівне на Кіровоградщині. По закінченню середньої школи приїздить до міста Слов'янськ, де навчаеться у Залізнодорожньому училищі на радіотелеграфіста. До цього часу він вже цікавиться живописом та спробував себе у копіюванні видатних майстрів аквареллю з літографій та у малюванні портретів друзів олівцем.

У 19-річному віці молодий радіотелеграфіст був призваний до лав радянської армії, де продовжилося навчання інших технік живопису і поповнився досвід через самоосвіту. Після 4 років служби у Тихоокеанському флоті Олександр приїздить у Київ та вступає до КІСІ у 1964 році на архітектурний факультет. По закінченню інституту він працює у таких проектних організаціях як: ГіпроШахт, ГіроНііЗдрав, РічТранс.

У 1980 році стає головним архітектором Снабпроекту.

З 1985 року працює у ХудФоді на комбінаті монументально-декоративного мистецтва. В цей час він приймає участь в оформлені експозицій музеїв Т. Г. Шевченка у місті Києві та музею бойової слави у місті Одеса. У вільний час він також захоплювався різьбленням, чеканкою та моделюванням. Але тільки після виходу на пенсію у 1989 р. він отримав можливість подорожувати та увінчувати викликані емоції та враження у своїх малюнках.

До сьогоднішнього дня Олександр натхненно працює на збудованому своїми руками маєтку та продовжує втілювати свої мрії на папері.

 

 

КОМЕНТАРІ