Р-ЕВОЛЮЦІЯ. СУПРЕМАТИЗМ. МАЙДАН. Міжнародний проект: Іспанія - Україна

20 лютого 2015 р. у ЦБА розпочинається проект «Р-ЕВОЛЮЦІЯ. СУПРЕМАТИЗМ. МАЙДАН», створений за ініціативою і за участю іспанського скульптора і художника Карлоса Гарсії Лаоса. У проекті візьмуть участь українські художники та діячі мистецтва. Головна ідея даного заходу - зміна ментальності суспільства, яка призведе до розвитку усіх сфер життя. Запрошуються усі бажаючі долучитися до мистецтво мислити і жити по-новому.

Можна по-різному ставитися до подій останнього року, що відбуваються в Україні, але не можливо бути до них байдужими. Здається, що суспільство, в якому все ще залишається безліч запитань і обмаль відповідей, потребує рішучих змін. Але, як то кажуть, перш ніж щось змінювати у світі, потрібно зазирнути у себе. Чи стане наша революція нашою еволюцією? Чи насправді ми готові до цього?

Мистецтво ніколи не залишалося осторонь тих процесів, які відбуваються в країні. Відомий іспанський скульптор і художник,  Карлос Гарсія Лаос, який вже не перший рік приїздить до України, вивчає її побут, традиції  і серцем вболіває за неї, був на Майдані під час зимових подій, спілкувався з людьми, спостерігав і аналізував почуте і побачене. Він дійшов думки, що зовнішні зміни нічого не варті, якщо не змінюється свідомість. 

Тоді Карлос Гарсія задумав створити проект за участі українських діячів мистецтва і у мирний спосіб розібратися, яких саме змін потребує суспільство, щоб зробити рішучий крок уперед. Недарма ця подія приурочена до дня народження Казимира Малевича, який свого часу здійснив культурну революцію, започаткувавши нові напрямки у мистецтві, ніби закликаючи вийти за рамки звичного і подивитися іншими очима на давно відомі речі.

Проект «Р-ЕВОЛЮЦІЯ», створений за ініціативою і за участю Карлоса Гарсії Лаос, розпочинається 20 лютого 2015 року у Київському Будинку Архітектора. У проекті візьмуть участь українські художники та діячі мистецтва. Головна ідея даного заходу, як вже зрозуміло з самої назви, - це зміна ментальності суспільства, яка призведе до розвитку усіх сфер життя. Запрошуються усі бажаючі долучитися до мистецтво мислити і жити по-новому.

Якщо ви не частина проблеми, ви можете бути частиною рішення.    

20 лютого 2015:

17-00   Відкриття. Перформанс «Безповоротно...»

Таїсія  Мельник/ Taisiya Melnyk

Відео-арт, інсталяція / Video art, installation.

Вступне слово Карлоса Гарсія Лаос, презентація проекту.

Слово Президента НСАУ Гусакова В.М.

17-30   «Супрематизм Малевича – революція свідомості». Тетяна Філевська (мистецтвознавець).

18-00   Лекція «Революція. Супрематизм. Майдан». Наталія Кондель-Пермінова (реставратор, історик, архітектор).

18-30   Відкриття виставки.

20-00   Концерт камерного ансамблю «Артехатта» (за підтримки Мистецько-концертного центру ім. Івана Козловського). Для слухачів гратимуть Мирослава Которович, Віталій Тичина та Віктор Чернявський. Виступатиме поет-філософ Євгенія Більченко.

 

Перформанс «Безповоротно...»

Відео про перформанс «Безповоротно...», який проходив 15 березня 2014  року на вулицi Небесної сотні, від мосту донизу. Цей перформанс - алюзiя безповоротностi. Спроба витерти брукiвку.

«Ми більше ніколи не будемо як раніше. Як і та бруківка...
Шалений біль стискає мене ще з листопада. Тотальний, невимовний словами. Мушу діяти».

Відео входить  до  складу  виставка "Вічно жива" Таїсії Мельник , "Alive forever" exhibition by Taisiya Melnyk за подіями Майдану,  яку мисткиня присвятила своїй  землі.

«Моїй Україні, моїй землі. Такій покараній, змученій, та не скореній, не зламаній».

Виставка «Вічно жива» - об'ємна експозиція з відео, арт-об'єктів та перформансу, яку Таїсія проводила майже рік тому, передбачала, три відео про перформанси по буремних подіях, які відбувались в Україні.
Продовження виставки та  відео з  перформансів «Вічно  жива»,  можна  переглянути  у  Синьому залі на  другому  поверсі.
 

Експозиція «За столом»/ Exposition "At the table"

Таїсія  Мельник/ Taisiya Melnyk

Відео-арт, інсталяція / Video art, installation

Експозиція «За  столом», що поєднує тему Виставки "Революція. Супрематизм. Майдан", передбачає симбіоз геометричності простору кімнати  і столу, а також революційності Майдану та його героїв. Героїв, які не  вмирають,  героїв, які дають  надію на зародок нового життя країни.   «За  столом»  - об’ємна експозиція  з відео-арту та інтерактивної інсталяції зі столом  та хлібом і сіллю,  що  дає змогу зануритись у  сутність подій  та нашу хлібосольну  суть, адже всі  заходи,  події в житті від  народження  до  скону пов’язані з  застіллям. Відвідувачам пропонується доручення до видозмін у інсталяції  через частування хлібом-сіллю. Стіл і хліб як  всьому  голова,  займає центральне  місце між двома відео. Відео-арт «Вічно жива» в експозиції є частиною виставки "Вічно жива" Таїсії Мельник, ("Alive forever" exhibition by Taisiya Melnyk) за подіями Майдану, яку мисткиня присвятила своїй землі майже  рік тому. * А також виставки «Кристалізація»  у  Празі. Обидва відео-арти є фіксацією  перформансів «Вічно жива» у Києві та Празі, які було здійснено на 40-день з  дня загибелі першої сотні Майдану.      

Ми  всі пам’ятаємо події рік тому, ми  всі, як і мисткиня,  сподіваємось,  що знайдеться  той стіл, за  яким вирішаться  наші чвари і негаразди. Той стіл, де буде тільки порозуміння, щирість, радість, хліб і  сіль.

*
Виставка «Вічно жива» - об'ємна експозиція з відео, арт-об'єктів та перформансу. Три відео про перформанси по буремних подіях, які останній час відбувались в Україні.
Перше відео про перформанс бiля Київської державної адміністрації, 5-го грудня 2013 року, майже одразу як її захопили, під назвою «Героїзм?»
Також відео про перформанс «Мій натюрморт», який проходив 24-го січня 2014 року в Музеї «Київська фортеця» як відображення побуту і способу життя тих  днів.
Третє відео про перформанс «Безповоротно...» , який проходив 15 березня 2014 року на вулицi Небесної сотні, від мосту донизу. Спроба витерти брукiвку.

«Моїй Україні, моїй землі. Такій покараній, змученій, та не скореній, не зламаній».

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ
КОМЕНТАРІ