Всеукраїнський молодіжний конкурс архітектурних проектів ARCHIVISION 2015

9-10 вересня цього року в м. Одесі відбулась фінальна частина Всеукраїнського молодіжного конкурсу архітектурних проектів ARCHIVISION, який вдруге проводиться Національною спілкою архітекторів України разом з компанією «КНАУФ маркетинг», багатьма іншими фірмами, що виробляють будівельні матеріали та вироби.

Співорганізаторами конкурсу 2014 року виступили Спілка, компанія КНАУФ і архітектурне бюро «Архіпластика» - ініціатор проведення конкурсу. Завданням конкурсного проектування були мобільні будівлі різного громадського призначення, що швидко зводяться з використанням передових технологій і матеріалів більш ніж 10 компаній-партнерів конкурсу. Для найбільш повного занурення в проектну тему, ознайомлення з новими методами і технологіями будівництва, матеріалами і системами, які необхідно було використати в проектах, програмою конкурсу було передбачено і проведено в регіонах лекції і майстер-класи провідних архітекторів і містобудівельників, семінари компанії КНАУФ і партнерів конкурсу. Цю практику використано і при проведенні ARСHIVISION-2015. Конкурс 2014 року був успішним і організатори вирішили проводити його щорічно.

Ідеєю ARСHIVISION-2015 було проектування в умовах реальної містобудівної ситуації, що склалась на момент проектування. При цьому конкурсантам було запропоновано самим обрати об'єкт проектування (квартал, промислова територія, що підлягає реабілітації, історичні фрагменти міст та інші ситуації). Такий підхід дозволяє дослідити локальні соціальні проблеми об'єкту проектування, врахувати запити мешканців, а також надає шанс реалізувати проект у майбутньому. Критеріями оцінки журі конкурсних рішень було їх концептуальна оригінальність і новизна, функціональність та соціальна вага, естетичний і урбаністичний потенціал, технологічність реалізації і підвищення цінності забудови.

За результатами роботи журі визначено переможців і лауреатів конкурсу.

Головну нагороду «Гран-прі» конкурсу отримав проект «Архітектурно-функціональна реабілітація колишньої фабрики І. Левинського на вул. ген. Чупринки у м. Львові під центр дитячого інтелектуального розвитку та дозвілля».

Автори проекту: студент інституту архітектури Національного університету «Львівська Політехніка» Михайло Когут і доцент цього інституту Сергій Іванов-Костецький.

Визначено три проекта-переможця конкурсу:

  • «Прибудова житлового блоку з дитячим садочком родинного типу по пров. Музичному, 4 у м. Харкові». Автор проекту Олексій Вавушка (Харківський Національний університет будівництва та архітектури).
  • «Центр дозвілля «Фабрика» в м. Дніпропетровську». Автор проекту архітектор з м. Дніпропетровська Катерина Безцінна.
  • «Реновація промислової території в м. Бердянську». Автори архітектори Олексій Бокоч і Олександр Бокоч (м. Бердянськ).

Крім того, конкурсні проекти архітекторів Олександра Малого і Ірини Красоти (м. Київ), Катерини Салій (м. Чернівці, студентка Чернівецького Національного університету), Федотової К. (м. Київ), Віталія Лиса і Сергія Іванова-Костецького (м. Львів, «Львівська Політехніка»), Давида Долідзе (м. Тбілісі, Грузія), Валентина Іванова і Дмитра Казакова (м. Київ, студенти КНУБА) відзначено спеціальним призом від компанії «КНАУФ маркетинг» - архітектурним туром по Німеччині.

Свої призи вручили конкурсантам партнери конкурсу – компанії «Мега-лайн», «Баутех», «Steelco».

Поздоровляємо усіх лауреатів конкурсу з перемогою. Бажаємо нових творчих успіхів і сподіваємось на зустріч в «ARCHIVISION-2016».

http://archivision.com.ua/index.php/ru/arkhiv-2014ru/arkhiv-2015

Оргкомітет конкурсу

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ
КОМЕНТАРІ