XI Національний фестиваль архітектури Мінськ 2015

3-5 вересня цього року Національна спілка архітекторів України взяла участь в XI Національному фестивалі архітектури Мінськ 2015.

Фестиваль організовано Громадським об’єднанням «Білоруська спілка архітекторів» і Міністерством архітектури і будівництва Республіки Білорусь, за підтримки Мінкультури Білорусі, Мінського міськвиконкому, Міжнародної асоціації Спілок архітекторів. В цьому році проведення даного форуму було присвячено 80-річчю Білоруської спілки архітекторів.

Три дні столиця Республіки Білорусь жила архітектурою. На території відновленого верхнього міста – старовинного мінського передмістя, на його вулицях і площах експонувалась величезна кількість виставок – архітектура регіонів Білорусі, республіканський конкурс на кращий архітектурний твір 2014-2015 рр., конкурсні роботи VI Міжнародної бієнале молодих архітекторів «Леонардо-2015», IX Республіканський конкурс дипломних проектів випускників вищих архітектурних шкіл Білорусі, виставки Національних спілок більш ніж 20 країн ближнього і дальнього зарубіжжя, виставки інвестиційних проектів, товарів, технологій і послуг багатьох білоруських і закордонних фірм, виставка конкурсу дитячої творчості «Архітектура рідного краю очима дітей». Надзвичайно цікавою біла ретроспективна виставка конкурсних проектів найбільш значних архітектурних об’єктів Білорусі, багато з яких формують сьогодні обличчя Мінська та інших міст країни. Крім того свої роботи презентували художники, дизайнери інтер’єру, майстри фотографії.

Архітекторам під час фестивалю було надано містом кращі зали і відкриті майданчики, де проходило безліч майстер-класів видатних білоруських і закордонних архітекторів, воркшопів, тематичних круглих столів. Всі три дні активно діяв молодіжний майданчик «Мінськ, відкрите місто», де проходив V Мінський студентський форум, працював Кінолекторій, експонувалась виставка «Модернізм: незавершений проект», постійно проходили різні воркшопи.

Було організовано низку цікавих екскурсій на архітектурні об’єкти Мінська для гостей і учасників фестивалю.

Архітектурний форум, що відбувся 3-5 вересня в Мінську, вражає своєю масштабністю. Він, безумовно, став яскравою подією в житті світового професійного співробітництва, а також, що надзвичайно важливо, в житті мешканців столиці Білорусі. Практично всі заходи фестивалю були доступні для кожного жителя і гостей Мінська.

Вразила також зацікавленість проблемами архітектури владних структур, розуміння ними значення архітектури і містобудування для ефективного розвитку країни, міст, поселень. Практично у всіх заходах фестивалю брали участь перші особи Міністерств, мер столиці, їх заступники.

Ми раді тому, що зробили свій внесок в успішне проведення форуму. На фестивалі експонувалась виставка творів українських архітекторів за період з 2000 по 2015 роки, ми взяли участь в роботі міжнародного журі XVII Республіканського конкурсу на кращий архітектурний твір 2014-2015 рр.

Поздоровляємо наших білоруських колег з великим успіхом!

Президент НСАУ                            Володимир Гусаков

Віце-президент НСАУ                    Вадим Жежерін

Фото: Володимир Гусаков

ФОТОГАЛЕРЕЯ
КОМЕНТАРІ