ДІМ МІХЕЛЬСОНА

11 листопада в Будинку архітектора в Києві відкрилась виставка робіт учасників конкурсу на пошук архітектурної ідеї відновлення садиби Міхельсона (вул.Пушкінська, 35-37). В експозиційному просторі на першому поверсі експонуються 10 робіт, в яких автори представили своє бачення шляхів відновлення садиби.

Конкурс було оголошено в червні 2015 року корпорацією НЕСТ. Протягом літніх місяців на території садиби відбувались зібрання громадськості та архітекторів міста, що мали на меті полідисциплінарний аналіз непростої містобудівної ситуації та технічного стану будинків, що є пам’ятками архітектури. Немає ніякого сумніву, що ці пам’ятки слід реставрувати, враховуючи при цьому інтереси кількох груп киян: мешканців міста, що мають право розраховувати на появу громадського простору європейського рівня, місцевої громади, що турбується про покращення, або, принаймні, збереження своїх умов проживання та компанії-забудовника, що має на меті реалізувати успішний бізнес-проект. Досвід західноєвропейських столиць показує, що такий консенсус може бути успішно втілений в ході реконструкції історичної забудови. Саме так відновлювались центральні частини Мілана, Будапешту чи Кракова. Тому ініціатива компанії НЕСТ з проведення конкурсу  та різнобічного аналізу його результатів є дуже важливим для міста прецедентом.

Національна спілка архітекторів України підтримує цю ініціативу та прийматиме безпосередню участь в оцінюванні конкурсних робіт та наданні їм експертної оцінки. Саме тому до складу конкурсного журі увійшли члени Спілки, архітектори, що мають великий досвід наукової та проектної роботи в історичній забудові – Олена Олійник, Юрій Лосицький, Віктор Ліхно, Ольга Рутковська та інші. На нашу думку, слід докладно проаналізувати всі знахідки та всі помилки, що є в конкурсних пропозиціях. Такий аналіз є обов’язковим  перед початком будь-яких робіт по відновленню садиби Міхельсона..

Виставка буде експонуватись в Будинку архітектора кілька тижнів. Підсумки конкурсу будуть підведені в кінці листопада.

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ
КОМЕНТАРІ