Запрошуємо вас взяти участь в оглядах-конкурсах «ПРЕМІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ АРХІТЕКТОРІВ УКРАЇНИ» та «ІНТЕР’YEAR»

ПОЛОЖЕННЯ

про проведення огляду-конкурсу

ПРЕМІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ АРХІТЕКТОРІВ УКРАЇНИ

1. Загальні положення

 

1.1. Організатором огляду-конкурсу виступає Національна спілка архітекторів України за підтримки громадських, державних і приватних установ та організацій. Співорганізаторами та засновниками конкурсу «ІНТЕР’YEAR» виступають ТОВ «Архітектура і престиж», Київська організація НСАУ та ТД «Кармен». Для проведення конкурсу створюється оргкомітет.

1.2. Огляд-конкурс проходить під патронатом Міжнародної спілки архітекторів (МСА).

1.3. Огляд-конкурс є відкритим. До участі в ньому запрошуються архітектори, дизайнери та творчі колективи архітекторів та дизайнерів.

1.4. Огляд-конкурс проводиться без обмеження кількості учасників.

1.5. Огляд-конкурс проводиться раз на рік.

1.6. Участь в огляді-конкурсі є платною (стягується вартість виготовлення виставкових планшетів).

1.7. Предметом розгляду огляду-конкурсу на здобуття нагород “Премії НСАУ” в 2017 році є твори у вигляді проектів або реалізованих об’єктів за номінаціями:

- містобудування (містобудівні проекти та планувальні рішення, генеральні плани населених пунктів, детальні проекти планування територій, проекти забудови кварталів, вулиць, площ, дизайн міського середовища, ландшафтних комплексів та ін.);

- будівлі, комплекси та споруди: громадські, адміністративні, промислові, тощо, у т.ч. реконструкція, реставрація (проекти і реалізація);

- багатоповерхові житлові будинки: нове будівництво, реконструкція, реставрація (проекти і реалізація);

- малоповерхові житлові будинки: котеджі та садиби, блокована житлова забудова, нове будівництво, реконструкція, реставрація (реалізація);

- інтер’єри в номінаціях: 1. Інтер'єри житлових приміщень (квартири). 2. Інтер'єри житлових приміщень (будинки). 3. Інтер'єри адміністративно-громадських будівель: об'єкти соціального призначення, офіси. 4. Інтер'єри комерційних будівель: торгові приміщення. 5. Інтер'єри підприємств громадського харчування: кафе, барів, ресторанів. 6. Міський інтер'єр. 7. Нереалізовані проекти. (див. Положення конкурсу “ІНТЕР’YEAR“ на сайті interyear.com.ua )

- «За вагомий внесок у розвиток вітчизняної архітектури та дизайну» (присуджується проектним організаціям, науковим установам, учбовим закладам або визначним архітекторам та дизайнерам за сумою творчих досягнень і плідну багаторічну професійну діяльність).

- «Застосування BIM в проектах»

1.8. Оргкомітетом і журі огляду-конкурсу «Премія НСАУ» та конкурсу «ІНТЕР’YEAR» можуть встановлюватися додаткові відзнаки.

1.9. Перелік номінацій щорічно уточнюється за рішенням оргкомітету.

1.10. На огляд-конкурс подаються як закінчені будівництвом об’єкти, так і проекти на всіх стадіях проектування. Роботи подають автори (співавтори). Автором (співавторами) визнаються особи, офіційно зазначені в складі проектних та інших матеріалів.

1.11. У конкурсах не можуть брати участь члени журі, їх родичі та члени сім'ї, а також члени їх архітектурних або дизайнерських фірм.

1.12. Учасники, заявляючи про свою участь у конкурсі, тим самим приймають його умови та вимоги, а також згідні з тим, що оцінка журі є остаточною й оскарженню не підлягає.

 

2. Вимоги до творів, що подаються на огляд-конкурс

 

2.1. До участі в огляді-конкурсі запрошуються українські архітектори та дизайнери незалежно від місця їх роботи і напрямків діяльності. На огляд-конкурс можуть бути представлені також об’єкти іноземних архітекторів та дизайнерів, реалізовані на території України або призначені для реалізації в Україні, а також роботи українських архітекторів та дизайнерів за кордоном.

2.2. На огляд-конкурс подаються твори (у тому числі пошукові та експериментальні роботи і про-ектні пропозиції), завершені проектуванням або будівництвом в рік, що передує проведенню огляду-конкурсу або попередні (до п’яти) роки при умові, що вони не були представлені на оглядах-конкурсах НСАУ та «ІНТЕР’YEAR» раніше.

2.3. За бажанням автора (авторів) об’єкти, що подавалися на огляд-конкурс на стадії створення проектів, можуть подаватися повторно після їх реалізації.

2.4. В огляді-конкурсі можуть приймати участь роботи, подані юридичними особами за згодою автора (авторів).

 

3. Вимоги до експозиційних матеріалів

 

3.1. На огляд-конкурс Премії НСАУ в архітектурних та містобудівних номінаціях роботи подаються у вигляді скомпонованих виставкових планшетів разом із заповненою електронною заявкою (реєстрацією) шляхом їх розміщення на інтернет-ресурсі НСАУ www.nsau.org. Формат подачі – файли pdf (із роздільною здатністю 300 dpi), ідентичні планшетам формату АО (80 х 120 см, вертикальна композиція).

3.2. На планшетах можуть бути представлені копії проектних матеріалів, кольорові фото з натури та проектні матеріали.

3.3. Роботи приймаються в архітектурних та містобудівних номінаціях у кількості не менше одного умовного планшету і не більше 2-х планшетів по кожному об’єкту (по номінації “Містобудування” – до 4-х планшетів). У разі подачі 2-4 планшетів необхідно прийняти до уваги, що вони експонуються горизонтально (в ряд), у зв’язку з чим слід пронумерувати планшети.

3.4. На огляд-конкурс «ІНТЕР’YEAR» в інтер’єрних номінаціях Премії НСАУ роботи подаються у вигляді окремих фотографій (для реалізованих об’єктів) або візуалізацій (для номінації «Нереалізовані проекти») разом із заповненою електронною заявкою (реєстрацією) шляхом їх розміщення на інтернет-ресурсі конкурсу ІНТЕР’YEAR interyear.com.ua. Формат подачі – файли jpg (розмір горизонтальних фотографій 1024х768 dpi, розмір вертикальних фотографій -768х512 dpi). Назва файлу - англійськими літерами прізвище автора і порядковий номер, без пробілів. Кількість зображень – до 15. Оформлений виставковий планшет формату АО (80 х 120 см, вертикальна композиція) надсилається одночасно в оргкомітет конкурсу  ІНТЕР’YEAR за адресою: archiprestig@gmail.com або в оргкомітет Премії НСАУ alex.baranowski@ukr.net.

3.5. В пояснювальній записці, що надсилається в конкурс ІНТЕР’YEAR на сайт interyear.com.ua, вказуються: контактні номери телефонів та електронна адреса, склад авторського колективу, назва об'єкта, його місцезнаходження (за дозволом власника приміщення), функціональне призначення, ім'я фотографа, період проектування та реалізації, ідея концепції дизайну, за бажанням - постачальники обладнання та матеріалів та виконавці витворів мистецтва. Записка надсилається українською та англійською мовами (для іноземних членів журі).

3.6. Планшети приймаються в інтер’єрних номінаціях у кількості по одному на кожний об’єкт. У разі представлення комплексного багатофункційного об’єкту з великою кількістю приміщень слід розбивати їх на групи за функцією і подавати кожну групу окремо на одному планшеті.

3.7. Правила оформлення планшетів. На кожному першому планшеті угорі відводиться смуга завширшки 70 мм для загальної інформації (літерами в 15 мм заввишки), на якій має бути написана назва та місце знаходження об’єкту; внизу, на смузі завширшки 70 мм (літерами в 6-8 мм) – прізвище та фото автора (авторів), назва проектної організації, в якій виконувалась робота, роки проектування та завершення будівництва (зразок оформлення планшета розміщений на сайті НСАУ). Коротка анотація до твору, за бажанням автора (авторів),  може бути розміщена в основному полі планшету і має надавати максимально повне уявлення про об’єкт. Мова підписів – українська. Таке оформлення робіт дає можливість подальшого експонування виставки в Україні та за ії межами, публікувати в професійних та інших ЗМІ. В архітектурних номінаціях по кожній споруді бажано подати генеральні плани, плани основних поверхів, фасади. В інтер’єрних номінаціях – плани приміщень до і після реконструкції. Забороняється на планшетах або в пояснювальній записці на сайтах вказувати номера телефонів або сайти організацій. Така інформація є рекламною і вимагає окремої оплати.

3.8. Після завершення огляду-конкурсу експозиційні матеріали стають власністю НСАУ і використовуються для проведення виставок та популяризації огляду-конкурсу. Подаючи роботи на огляд-конкурс, автор (автори) підтверджують таким чином право НСАУ або організаторів конкурсу ІНТЕР’YEAR на часткову або повну публікацію чи будь-яке інше оприлюднення твору виключно в контексті огляду-конкурсу, належним чином посилаючись на автора (авторів). При цьому авторське право, згідно із законодавством України, залишається за кожним автором (авторами).

3.9. В номінації «Застосування BIM в проектах» на конкурс приймаються архітектурні проекти, виконані із застосуванням принципів технології інформаційного моделювання. До розгляду приймаються графічні зображення або анімація проекту, виконаного в програмних продуктах Autodesk (Revit, Infraworks, Civil 3D) з ідеями параметричного дизайну. Також приймаються проект або частина проекту, опубліковані в нередагованих форматах - DWF, 3DPDF, NWC, посилання на А360, і т.п. Формат подачі – файли pdf (із роздільною здатністю 300 dpi), ідентичні планшетам формату АО (80 х 120 см, вертикальна композиція).

Обов'язкові файли:

- Візуалізація

- Скріншот моделі, відкритої в відповідному ПО

- Скріншот оформленого креслення і специфікації в відповідному ПО

- Будь-яка інформація, що ілюструє використання можливостей сучасних САПР в проектуванні

 

Критеріями оцінки конкурсних проектів є:

- розширене використання функціональних можливостей програмних продуктів, в яких виконувався проект;

- комплексність проекту (наявність додаткових суміжних розділів);

- наявність нестандартних поверхонь і форм;

- наявність розділу візуалізації проекту;

- закінченість (завершеність) проекти;

- використання різних «хмарних сервісів» в проекті, використання Dynamo*;

- ефектна фінальна презентація проекту;

- наявність тривимірної моделі

 

*Dynamo - це програма, що дозволяє в простій та наглядній формі розширити можливості використовуваних САПР та автоматизувати роботу проектувальників, не вимагаючи знання мов проектування.

 

4. Журі

 

4.1. Журі огляду-конкурсу складається з двох незалежних журі, одне з яких оцінює архітектурні та містобудівні номінації, а також номінацію «Застосування BIM в проектах», друге – інтер’єрні номінації. На спільному засіданні журі обирають роботу, який присуджується Гран-прі.

4.2. Склад журі в архітектурних та містобудівних номінаціях, а також в номінації  «Застосування BIM в проектах» визначається оргкомітетом в кількості 7 осіб. Для гарантування безперебійної роботи журі додатково до основного складу вводяться резервні члени – до 3-х осіб, які у разі відсутності членів основного складу беруть участь у роботі журі. В номінації «Застосування BIM в проектах» визначення переможця відбувається на підставі оцінки відповідних фахівців.

4.2. Журі в архітектурних та містобудівних номінаціях обирає зі свого складу голову журі.

4.3. Рішення журі приймається шляхом голосування по кожному об’єкту. Рішення приймається більшістю голосів і є остаточним. При рівній кількості голосів голос голови журі є вирішальним.

4.5. Критерії оцінювання конкурсних робіт в архітектурних та містобудівних номінаціях: містобудівна, функціональна, конструктивна та художньо-образна ясність; відповідність меті, завданням та вимогам конкурсу; оригінальність та новизна ідей, пропонування нових технічних рішень, енергоощадних, екологічних технологій в усіх функціональних об`єктах забудови, тощо.

4.6. Журі розглядає представлені роботи та визначає переможців у окремих номінаціях. Рішення журі оформляється у вигляді протоколу, в якому зазначаються результати голосування і розподіл нагород.

4.7. В конкурсі ІНТЕР’YEAR в інтер’єрних  номінаціях подані роботи оцінює Міжнародне журі в кількості 9-10 осіб, серед яких: голова журі та організатори конкурсу, переможці минулорічного конкурсу ІНТЕР’YEAR, видатні іноземні та українські архітектори та дизайнери інтер’єру.

4.8. Міжнародне журі конкурсу ІНТЕРYEAR оцінює роботи в двох турах.  Перший тур проводиться в інтернет-форматі, по поданих на сайт interyear.com.ua фотографіях та пояснювальних записках. Міжнародне журі обирає ТОП-10 в кожній номінації за результатами рейтингу голосування. Другий тур проводиться з урахуванням виставлених планшетів в період роботи виставки. В другому турі Міжнародне журі обирає переможців повторним голосуванням обраних ТОП10 в кожній з семи номінацій: від одного до чотирьох лауреатів для реалізованих об’єктів, і один лауреат в нереалізованих проектах.

4.9. Підсумкове рішення всіх журі про нагородження переможців “Премії НСАУ”, доводиться до всіх учасників огляду-конкурсу через місцеві організації НСАУ, повідомленням на сайті НСАУ та ІНТЕР’YEAR та через професійні засоби масової інформації.

5. Нагороди

 

5.1. Згідно з рішенням журі визначені переможцями огляду-конкурсу автор (автори) нагороджуються призами, дипломами та нагрудними значками. Розмір та вартість призів визначають оргкомітет конкурсу та журі в кожній з номінацій.

5.2. Одній з поданих на огляд-конкурс робіт (тільки за реалізований об’єкт, при умові одноголосного голосування членів всіх незалежних журі в усіх номінаціях) присуджується Гран-прі, диплом і нагрудний значок. У разі присудження Гран-прі, інша нагорода у цій номінації не присуджується.

5.3. В номінаціях “Будівлі та споруди” і “Житлові будинки” журі відзначає по дві роботи (відповідно за кращий проект і кращу споруду). В інших архітектурних та містобудівних номінаціях – по одній роботі – за реалізацію. В інтер’єрних номінаціях журі обирає від одного до чотирьох лауреатів для реалізованих об’єктів, і одного лауреата в нереалізованих проектах.

5.4. Журі має право не присуджувати нагороди в будь-якій номінації, якщо представлені роботи не відповідають вимогам конкурсу за  оцінкою журі.

5.5. Окрім призів, журі визначає не більше трьох кращих робіт в кожній номінації, які нагороджуються дипломами лауреатів.

 

6. Оплата участі

 

6.1. Розмір оплати за участь в огляді-конкурсі  встановлює оргкомітет кожний рік, виходячи із затрат на друк та експонування виставки огляду-конкурсу.

6.2. Оплата встановлюється за один умовний планшет, поданий на конкурс. Якщо автор (автори) подають на конкурс роботу на декількох планшетах або декілька робіт, оплата відбувається відповідно до кількості поданих планшетів.

6.3. Оплата здійснюється до подачі робіт на огляд-конкурс. Зразок платіжного документу розміщений на сайті НСАУ на сторінці огляду-конкурсу. Документ про сплату подається окремим файлом разом із заявкою на участь в огляді-конкурсі і матеріалами  робіт на сайт НСАУ.

6.4. Оплата здійснюється учасником огляду-конкурсу на рахунок НСАУ, як безповоротна фінансова допомога та поверненню не підлягає.

6.5. Оригінали документів про оплату надсилаються на адресу НСАУ поштою.

 

Додаток 1. Оргкомітетом на 2017 рік визначена вартість участі в огляді-конкурсі виходячи із вартості одного умовного планшету – 300 грн.

 

Додаток 2. Регламент огляду-конкурсу 2017 року

 

1

Останній строк реєстрації (прийом заявок) та прийняття робіт через сайт НСАУ та ІНТЕР’YEAR

 

  05.06.2017

2.

Прийняття рішення журі

в архітектурних та містобудівних номінаціях 

 

  20.06.2017

3

Прийняття рішення журі

по першому туру в інтер’єрних номінаціях 

 

  15.06.2017

4

Прийняття рішення журі

по другому туру в інтер’єрних номінаціях 

 

  20.06.2017

5.

Оприлюднення результатів

 

   27.06.2017

6

Церемонія нагородження

 

   27.06.2017

Експозиційні матеріали на огляд-конкурс в архітектурних та містобудівних номінаціях учасники розміщують  в електронному вигляді самостійно шляхом заповнення форми заявки на сайті НСАУ www.nsau.org у розділі ”Фестивалі/конкурси” на сторінці “Премія НСАУ” та на інтернет-ресурсі конкурсу ІНТЕР’YEAR interyear.com.ua – для інтер’єрних номінацій.

Конкурс-огляд “Премія Національної спілки архітекторів України”

Відповідальний секретар конкурсу Віра Миколаївна Єніна,

044 279-98-04, факс: 044 279-87-96, e-mail: v.enina38@mail.ru;

Координатор проекту Олександр Мирославович Барановський,

050 3511764, alex.baranowski@ukr.net.

http://www.nsau.org

 

Конкурс ІНТЕРYEAR: Віце-президент НСАУ Олена Павлівна Олійник,

063-268-46-30; e-mail: archiprestig@gmail.com

http://www.interyear.com.ua

 

ДОДАТКИ
Запрошуємо вас взяти участь в оглядах.docx Запрошуємо вас взяти участь в оглядах.docx
Положення2017 ОК.docx Положення2017 ОК.docx


ФОТОГАЛЕРЕЯ
КОМЕНТАРІ