Громадське обговорення підсумків конкурсу / Храм у Почаївській Лаврі

30 березня 2010 в Центральному будинку архітектора відбулось громадське обговорення підсумків Всеукраїнського відкритого конкурсу на краще архітектурно-просторове рішення будівництва Храму Преображенія Господнього на території Св.-Успенської Почаївської Лаври.

В обговоренні прийняли участь більшість авторів та авторських колективів, що представили на конкурс свої пропозиції, представники професійної громадськості Києва та інших міст України.

Президентом НСАУ Ігорем ШПАРОЮ і головою журі конкурсу, віце-президентом НСАУ Володимиром ГУСАКОВИМ було надано інформацію щодо умов проведення конкурсу, роботи журі, критеріїв оцінки конкурсних пропозицій, відпрацьованих членами журі і застосованих в роботі по визначенню переможців.

Відбулось нагородження лауреатів конкурсу спеціальними дипломами НСАУ. Їх отримали архітектори: Володимир НОВГОРОДОВ, Денис ВІТЧЕНКО, Микола КАЦАНОВ, Ельміра ГУЛІЄВА (перша премія); Юрій МЕЛЬНИЧУК (друга премія); Олександр ГАЛЕТКО, Віктор П'ЯТИГОРИК (третя премія).

Громадське обговорення проходило у виставковому приміщенні, де були експоновані всі конкурсні проекти. Фактично подібне дійство відбулось вперше в новітній історії нашої країни. 34 конкурсні пропозиції майже з усіх регіонів дозволили учасникам дискусії вперше говорити про тенденції розвитку православної культової архітектури за останні двадцять років після більше ніж 70-річної перерви. Надзвичайно цікаво було також проаналізувати регіональні особливості розвитку храмової архітектури. Було відмічено, що майже всі проекти розроблено на дуже високому професійному рівні. Схвально учасники обговорення висловились також з приводу новаторських спроб деяких авторів застосувати сучасні стилістичні прийоми.

Учасниками обговорення внесено пропозицію підготувати та видати каталог конкурсних проектів, що може стати своєрідним підручником для архітекторів країни.

Виставка конкурсних проектів викликала значний інтерес в областях України. З 1 квітня вона експонується в Черкасах, потім буде представлена в інших регіонах.

КОМЕНТАРІ