Підсумки конкурсу: Храм Преображенія Господнього, Почаївська Лавра

НСАУ та Св.-Успенською Почаївською Лаврою в період з 15 грудня 2009 по 1 березня 2010 проведено Всеукраїнський відкритий конкурс на краще архітектурно-просторове рішення будівництва Храму Преображенія Господнього на території Почаївської Лаври в місті Почаїв Тернопільської області.

Метою конкурсу було отримання виразного об'ємно-просторового та планувального рішення нового Храму, органічно і тактовно вписаного в ансамбль Св.-Успенської Почаївської Лаври.

До участі в конкурсі було запрошено всіх архітекторів, що мають архітектурну освіту та досвід практичної роботи в проектних організаціях.

У встановлений умовами термін було надано 34 конкурсні роботи практично з усіх регіонів України. В конкурсі взяли участь архітектори Києва, Харкова, Львова, Донецька, Івано-Франківська, Тернополя, Одеси, Дніпропетровська, Маріуполя, Білої Церкви, Чернігова, Рівного та інших міст України.

10 березня в Центральному будинку архітектора відкрито виставку конкурсних робіт. Виставка буде експонуватись до 30 березня 2010 р. Всі, хто бажає ознайомитись з роботами, представленими до участі у конкурсі, можуть зробити це кожного дня з 10 до 18 години, крім суботи та неділі, у виставковому приміщенні Будинку архітектора (3 поверх).

16–17 березня 2010 р. відбулось засідання журі Конкурсу під головуванням віце-президента Національної спілки архітекторів України, заслуженого архітектора України Володимира ГУСАКОВА.

Переможцем конкурсу з присудженням першої премії визначено авторський колектив архітекторів у складі керівника колективу Володимира НОВГОРОДОВА (Харків), Дениса ВІТЧЕНКА (Харків), Миколи КАЦАНОВА (Харків), Ельміри ГУЛІЄВОЇ (м. Ізюм, Харківська обл.). Відповідно до умов конкурсу зазначений авторський колектив отримав також виняткове право на подальше проектування та реалізацію проекту.

Другою премією відзначено архітектора Юрія МЕЛЬНИЧУКА (Київ).

Третю премію присуджено авторському колективу архітекторів у складі Олександра ГАЛЕТКА і Віктора П'ЯТИГОРИКА (Київ).

Організатори конкурсу щиро вітають лауреатів і бажають їм нових творчих успіхів!

КОМЕНТАРІ