Вінниця: відкритий архітектурний конкурс на розробку пропозиції по реконструкції площі Василя Стуса

Замовник і організатор конкурсу – департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради.

Тема конкурсу  -  пропозиції по реконструкції площі Василя Стуса в м. Вінниці.

Термін проведення відкритого архітектурного конкурсу на розробку пропозиції по реконструкції площі Василя Стуса в м. Вінниці – з 14.05. по 28.09.2018 р.

Термін реєстрації учасників конкурсу  - до 18.00 год. 07.09.2018 р.

Термін подання конкурсних проектів  - до 18.00 год. 21.09.2018 р.

Тези програми.

Темою конкурсу є створення якісного міського простору площі перед багатоповерховою адміністративною будівлею Вінницької обласної державної адміністрації та обласною філармонією (площі Василя Стуса в    м. Вінниці), що дозволить покращити містобудівну ситуацію обласного центра в цілому.

 Мета конкурсу - визначити найкращу проектну пропозицію  реконструкції площі Василя Стуса в м. Вінниці.

Перед учасниками конкурсу ставиться завдання розроблення кращої проектної пропозиції Проектне рішення має включати пропозиції щодо покращення зовнішнього вигляду площі, збільшення історико-культурного та композиційно-художнього потенціалу ділянки проектування.

Конкурсним проектом необхідно передбачити:

-       можливість проведення масових заходів,

-       створення фонтану,

-       раціональне використання земельної ділянки,

      -       композиційну узгодженість з довкіллям та забезпечення існуючих об’єктів культурної спадщини та традиційного характеру середовища,

-       відповідність ідеї та меті конкурсу.

Вимоги до ТЕП та бюджету:

- загальна площа – 25000 м2,

- загальний бюджет реалізації – не більше 10 млн грн.

Програма та умови конкурсу та графічні вихідні дані готуються організатором конкурсу і надаються зареєстрованим учасникам.

Вимоги до професійного рівня учасників.

Участь у конкурсі беруть фізичні та юридичні особи, фахівці, авторські колективи фахівців з відповідним кваліфікаційним сертифікатом. Для виконання конкурсного проекту автор може сформувати творчий колектив, будучи його керівником або учасником. У складі колективу можуть бути студенти творчих вищих навчальних закладів та фахівці в інших галузях. Вітається участь у конкурсі міждисциплінарних колективів, а також колективів, які складаються з фахівців у галузі архітектури, дизайну, урбаністики тощо.

Кількість та розмір премій

Визначено три премії за перші 3 призові місця:

- Перша премія – перше місце – 100 000 грн, у тому числі податки;

- Друга премія – друге місце – 80 000 грн, у тому числі податки;

- Третя премія – третє місце – 60 000 грн., у тому числі податки.

Журі конкурсу складається з представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представників Вінницької обласної організації Національної спілки архітекторів України, провідних архітекторів, урбаністів, митців тощо.

СКЛАД ЖУРІ

відкритого архітектурного конкурсу

на розробку пропозиції

 по реконструкції площі Василя Стуса в м. Вінниці

Яблонський П. В.

секретар міської ради

Матусяк С. В.

заступник міського голови

Форманюк М. В.

заступник міського голови

Рекута О. С.

директор департаменту архітектури та містобудування  ВМР, головний архітектор міста, заслужений архітектор України

Коротких О. М.

архітектор, голова правління Вінницької обласної організації Національної спілки архітекторів України

Плясовиця Ю. О.

архітектор, засновник творчої архітектурної майстерні «Ю. Плясовиця», заслужений архітектор України

Жовнич Н. І.

архітектор, ГАП ПНВП «Базис-центр»

Никитюк О.В.

керівник ГО «Лабораторія актуальної творчості»

Дяченко А. О.

директор КП «Інститут розвитку міст»

Конкурсна документація надсилається електронною поштою зареєстрованим учасникам конкурсу. Для участі у конкурсі автор/авторський колектив має оформити заявку на участь у конкурсі, заповнивши реєстраційну форму на сайті конкурсу http://stussquare.vmr.gov.ua/default.aspx .

Вимоги до мови проведення конкурсу - всі надписи та друковані матеріали конкурсних пропозицій повинні виконуватися українською мовою.

Зобовязання  замовника конкурсу щодо подальшого використання проекту,  який  отримає  першу  премію, а також інших премійованих проектів. Замовник конкурсу має рекомендувати замовникові будівництва замовлення в одного з призерів послуг з подальших стадій проектування, принаймні на стадіях від ескізного проекту до робочої документації за умови, що проект буде реалізовуватися, і що на думку замовників конкурсу/будівництва, витрати на розробку проектно-кошторисної документації за проектами-переможцями залишаються в розумних межах, а переможець може гарантувати належне виконання вимог щодо подальших дій до введення в експлуатацію об`єкту проектування. З цією метою замовник будівництва має провести з переможцями переговори. Подаючи конкурсну пропозицію, учасник конкурсу погоджується при запрошенні розробляти подальші стадії проектування на подальшу розробку проекту, заключення договору на розробку проектно-кошторисної документації, який для фізичних та юридичних осіб, зареєстрованих в Україні, регулюється Законом України «Про архітектурну діяльність» та іншими нормативно-правовими актами і включає положення про права користування авторськими правами та інші права, захищені авторським правом України, зокрема права на використання та зміну проектних рішень, поданих конкурсантом. Якщо замовник конкурсу діє згідно з рішенням журі, але автор проекту-переможця не має достатніх професійних можливостей та досвіду для подальшої розробки проекту, враховуючи масштаб та важливість конкурсного проекту, та / або не має права здійснювати архітектурну діяльність в Україні, замовник може просити цього автора створити групу професійних проектувальників, яка сприятиме практичному досвіду або сертифікації, якої немає в автора. Замовник має право запропонувати партнера для такої групи. Якщо журі після присудження премій не визнало жодного проекту таким, який може бути рекомендованим для подальшої реалізації, замовник звільняється від зобов’язань перед переможцем(-ями) конкурсу щодо замовлення на подальше розроблення проектно-кошторисної документації.

Проектні пропозиції мають бути подані у друкованому та електронному вигляді через поштову відправку або особисто до 18.00 год. 28.09.2018 р.  за адресою: м. Вінниця, вул. Пушкіна, 38, департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради, кімната 219.

За довідками звертатись за тел. (0432) 67 23 65, (0432) 67 21 42.

Більш докладну інформацію розміщено на сайті  http://stussquare.vmr.gov.ua/default.aspx .

ФОТОГАЛЕРЕЯ
КОМЕНТАРІ