Про нас пишуть
Один із міжнародних заходів, які НСАУ провела в минулому 2022 році, була конференція «POKOJ I WOJNA» та виставка робіт українських архітекторів з числа переможців Фестивалю-конкурсу на кращий проєкт 2021 р.
Один із міжнародних заходів, які НСАУ провела в минулому 2022 році, була конференція «POKOJ I WOJNA» та виставка робіт українських архітекторів з числа переможців Фестивалю-конкурсу на кращий проєкт 2021 р.
4 DESIGN DAYS – це найбільша подія у сфері нерухомості, архітектури, інтер’єру та дизайну в цій частині Європи. 2023 року він відбудеться 26-29 січня в Міжнародному конгрес-центрі в Катовіце. НСАУ є інституційним партнером 4DD.
НСАУ взяла участь в Міжнародному форумі «Дизайн–2022» у столиці Туркменістану Ашхабаді. Архітектурно-дизайнерську спільноту України представляли Олена Мазніченко та Вікторія Бахова. В своєму докладі, що наводиться нижче, вони висвітлювали архітектурно-дизайнерські досягнення й виклики бурхливого сьогодення.
В Кракові 14 жовтня відбулася зустріч делегації НСАУ з керівництвом Палати Архітекторів Республіки Польща IARP. Українську спільноту архітекторів представляли президент НСАУ Олександр Чижевський, народний архітектор Олександр Ярема, архітектори Інна та Лідія Чижевська, координатор проектів НСАУ Олександр Барановський. В ході зустрічі були обговорені питання співпраці НСАУ та IARP. Польські колеги планують надати підтримку НСАУ в реалізації статутної діяльності.
Після завершення кожної війни настає мир, а з ним приходить потреба відновлення зруйнованого. Велике значення в післявоєнній відбудові матиме міжнародна допомога для України, особливо її найближчого сусіда – Польщі. Щоб познайомити польських колег з українською архітектурою довоєнного періоду, показати воєнні руйнування, а також представити пропозиції по відбудові міст України, НСАУ у співпраці з Палатою Архітекторів Республіки Польща та Фундацією FUTURA, KULTURA, SWIT ініціювало проведення виставкового проекту у Кракові.
9-11 вересня на запрошення Асоціації будівельників Литви делегація НСАУ побувала в цій країні. Підписано меморандум про співпрацю з Палатою Архітекторів Литви, громадськими ініціативами «SOS Ukraine» та «Rebuild beautiful Ukraine». На черзі – договір про співпрацю з Литовською спілкою архітекторів.
Продовжуємо презентувати Україну у міжнародному форматі! Дуже дякуємо за організацію та запрошення Constantin Gorcea та Volodymyr Tymoftiy. У дні урбаністичної культури в Suceava, România в рамках фестивалю «Віртуальна спадщина — сучасна реальність» разом з Alexander Chyzhevskiy Anna Kyrii Сергей Буравченко…
Майже тиждень українська делегація працює на WORLD URBAN FORUM в місті Катовіце (Польща).
28 червня було проведено спеціальний захід, присвячений проблемам просторового планування та урбанізму в Україні.
Брюссель, 25 травня 2022
Вих. № 113 / 22 / СО
Шановний пане Президенте,
Шановний пане Зеленський,
Рада архітекторів Європи (РАЄ) включає більше ніж 560 000 архітекторів з 47 організацій у 32 країнах Європи.
Одразу після початку російської агресії по відношенню до Вашої країни ми звернулись від імені Європейської спільноти архітекторів та висловили підтримку архітекторам з України та їх співгромадянам, які зіткнулись зі складними політичними обставинами.
Нас об’єднує спільна історія – багато як сучасних, так і майбутніх викликів. Ми віримо, що тільки підтримка одне одного, надання допомоги архітекторам по всій Європі зможуть стати фундаментом для розвитку наших організацій як у мирний час, так і під час війни…
Минулого тижня успішно відбулася позачергова Генеральна Асамблея МСА (EGA). Близько 250 делегатів, які представляли 73 секції-члени, брали участь особисто або онлайн в дебатах, що відбулися 16 та 17 травня в Мадриді (Іспанія).
18-20 травня в Мадриді пройшов Форум, організований МСА та Об‘єднанням іспанських архітекторів. Тематика — доступне житло в широкому сенсі. У Форумі взяла участь українська делегація НСАУ.
Маємо конкретний результат співпраці Палат Архітекторів Польщі та України, а також їх партнерів. Нещодавно підписаний Меморандум про співпрацю між Малопольською Палатою та ЛООНСАУ допоміг знайти логістичні ланцюжки та потрібні речі для колег з формувань тероборони. На минулому тижні директор компанії WIDO Міхал Чиж встановив рекорд швидкості по доставці мотоциклом гуманітарки з околиць Кракова в прикордонний Перемишль, де на його чекали архітектор ЛООНСАУ Юрій Бліновський та Ігор Стельмащук. Вони й доставили посилку та вантаж гуманітарної допомоги в Львівську Порохову Вежу, де працює волонтерський центр.
В іспанській столиці 16 та 17 травня пройшло засідання Асамблеї Міжнародної Спілки Архітекторів (МСА).
Зробили звіти віце-президенти МСА від кожного з п‘яти регіонів, а також голів профільних комісій.
Окреме питання на Асаблеї МСА було ініційоване спілками Нордичних ( Норвегія, Швеція, Фінляндія, Данія ) та Балтійських краін ( Естонія, Латвія, Литва) за підтримки спілок Польщі, Німеччини, Канади та США. Суть пропозиціі — вимагати від російського союзу архітекторів в письмовій формі підтвердити вірність ключовим положенням Статуту МСА і засудити дії уряду, який тратить кошти не на поліпшення рівня життя свого народу, а на війну.
Просимо людей, яким відомо про архітекторів з України, яким потрібна робота, надіслати цю інформацію в офіс Малопольської Палати Архітекторів Республіки Польща:
malopolska@izbaarchitektow.pl
https://www.mpoia.pl/…/info…/1922-architekci-dla-ukrainy
Наші колеги з Північної та Балтійської секції Міжнародної Спілки Архітекторів, а також Stowarzyszenie Architektów Polskich (Польща), Bundesarchitektenkammer (Німеччина), RAIC — IRAC (Канада), The American Institute of Architects (США) солідарні з українською архітектурною спільнотою. Також вони внесли наступне клопотання щодо статусу російської спілки архітекторів, яким тимчасово призупиняється його інституціональна участь та діяльність, а також позбавляється права голосу та номінування кандидатів.
13 травня в Польщі відбулась зустріч президента НСАУ Олександра Чижевського та професора Львівської Політехніки Юрія Криворучко з польськими колегами в Міністерстві інфраструктури та розвитку, за ініціативи керівництва архітектурного факультету Варшавської Політехніки Анни Вербицькоі та Єжи Грохульського. Від Міністерства також взяли участь керівники департаментів просторового планування, архітектури, житла та міжнародних відносин. В центрі уваги учасників зустрічі були питання науково-технічного співробітництва у відбудові України.
Пройшла нарада на архітектурному факультеті Варшавської Політехніки стосовно питань творчої та наукової співпраці щодо повоєнної розбудови України. Зокрема піднімалась тема проведення студентських практик в Центрі Архітектури НСАУ у Свірзькому замку на Львівщині. З української сторони в зустрічі взяли участь президент НСАУ Олександр Чижевський та професор архітектурного факультету Львівської Політехніки Юрій Криворучко.
11 травня відбувся дружній візит президента НСАУ Олександра Чижевського та професора Львівської Політехніки Юрія Криворучка до майстерні APA WOJCIECHOWSKI у Варшаві. Ця майстерня є однією з провідних у Польщі. В Києві APA WOJCIECHOWSKI створила концепцію та кілька об’ємів в UNIT CITY.
Національна спілка архітекторів України отримала статус члена-спостерігача Ради архітекторів Європи (Architects’ Council of Europe, ACE) під час Генеральної асамблеї ACE у Брюселі 29 квітня. «Ми розглядаємо приєднання України до ACE як ще один крок до об’єднаної Європи у нашому нестримному русі шляхом демократії та загальнолюдських цінностей, визнання важливості України та її архітектурної спільноти для Європи та висловлення вашої готовності вести бізнес і працювати разом», — повідомила в Брюселі віце-президент НСАУ Олена Олійник.
Правління польської компанії GALECO Sp. z о.о. та її українській дочці GALECO TОВ висловлюють повну підтримку всім Українцям, які сьогодні борються за свободу проти російського загарбника.
24 февраля 2022 года ровно в 4.00 утра Киев бомбили по приказу вашего президента, при вашей молчаливой поддержке.
Бомбили не только Киев, бомбили все крупные города Украины. Президент Российской Федерации без причины развязал войну против украинцев — мирного народа, нарушил государственный суверенитет и целостность Украины, при вашей молчаливой поддержке.
Российская федерация использует против нас баллистические ракеты, артиллерию, авиацию и тяжелую боевую технику, наносит ракетно-бомбовые удары по жилым домам, больницам и садикам, убивая мирное население, при вашей молчаливой поддержке.
Національна спілка архітекторів України звертається до Вас, шановний пане Руслане, до депутатів Верховної Ради України з проханням відправити законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (№ 5655) на доопрацювання та забезпечити процес підготовки законопроєкту із залученням всіх представників професійної громадськості.
Шановний пане Олександре Чижевський!
Як віце-президент ІІ Регіону МСА я була поінформована про поточну архітектурну діяльність в Україні та новий законопроект 5655. Хочу висловити глибоку стурбованість щодо ситуації в Україні та авторських прав архітекторів.
Як віце-президент ІІ Регіону МСА я була поінформована про поточну архітектурну діяльність в Україні та новий законопроект 5655. Хочу висловити глибоку стурбованість щодо ситуації в Україні та авторських прав архітекторів.
Із Звітної доповіді В. М. Гусакова «Про роботу правління НСАУ за період з грудня 2017 року по грудень 2020 року», прочитаної під час ХХІ звітно-виборчого з’їзду НСАУ 23 грудня 2020 року.
Уважаемые коллеги! Мы все являемся свидетелями того, как пандемия Covid-19 наносит ущерб человечеству. Хотя большинство стран находятся в разной степени заблокированности, неопределенность успеха в сокращении распространения вируса может привести к тому, что нам потребуются дальнейшие действия и поддержка и после 2020 года. Необходимы срочные действия в соответствии с требованиями наших сообществ, в пределах наших возможностей и компетенции.
Уважаемые президенты! Когда архитекторы создали МСА в 1948 году, мир едва только оправился после Второй мировой войны. Человеческие потери в этой войне были ужасающими и это оставило многие города в руинах.
В этих тяжелых условиях первые руководители МСА рассматривали архитектуру как большую силу для общественного блага, способную направить на современное восстановление разрушенных городов. Первый почетный президент МСА Август Перре смог восстановить и переделать целый город, разрушенный воздушной бомбардировкой — Гавр, — сегодня объект Всемирного наследия ЮНЕСКО.
В знак солидарности с бразильскими коллегами, Совет Международного союза архитекторов единогласно принял решение провести следующую Генеральную Ассамблею МСА в Рио-де-Жанейро 22-25 июля 2021 года, сразу после 27-го Всемирного конгресса архитекторов (18-22 июля).
Следуя рекомендациям национальных государственных органов, касающихся распространения COVID-19, Международный союз архитекторов (UIA), Институт архитекторов Бразилии (IAB) и Исполнительный комитет UIA2020RIO, по согласованию с их институциональными партнерами и другими заинтересованными сторонами, перенес 27-й Всемирный конгресс архитекторов на один год: на 18-22 июля 2021 года. Регистрационные взносы участников будут автоматически применяться к новым датам Конгресса.
В связи с пандемией COVID-19 и в соответствии с рекомендациями органов здравоохранения, Институт архитекторов Бразилии (МАБ), МСА и Исполком UIA2020RIO перенес 27-й Всемирный конгресс архитекторов на один год, на 18-22 июля 2021 года. В знак солидарности с нашими бразильскими коллегами, Совет МСА единогласно согласился провести следующую Генеральную Ассамблею МСА 22-25 июля 2021 года, сразу после конгресса в Рио-де-Жанейро.
Совещание II Региона МСА состоялось в Будапеште, Венгрия, 5 марта 2020 года. Оно было организовано Ассоциацией венгерских архитекторов (AВA) в ее головном офисе на улице Этпачсирта. Основными темами встречи были: презентации и консультации по программам / архитектурным событиям прошлого года, подготовка к Конгрессу МСА в Рио-де-Жанейро и обсуждение поправок к уставу МСА.
Дамы и Господа! Приглашаем Вас и Ваших коллег принять участие в международной деловой программе для архитекторов, проектировщиков, девелоперов и инженеров-строителей. 23-28 марта в Париже пройдет Архитектурно-строительная неделя. Французские коллеги поделятся с Вами опытом в области строительства и архитектуры. Загрузите PDF файл и ознакомьтесь с описанием программы и отзывами участников.
Конференция AIA пройдет 14-16 мая 2020 года в Лос-Анджелесе, в одном из самых динамично развивающихся городов мира. Зарегистрируйтесь на три дня с полным погружением в захватывающую программу, в которой – яркие спикеры, профессиональная выставка, семинары, мастер-классы и экскурсии по архитектурным достопримечательностям Лос-Анджелеса, включая бульвар Ла-Сьенега, Концертный зал им. Уолта Диснея, Шталь-Хаус и Музей Брода.
Следующая встреча президентов II Региона МСА состоится 5 марта 2020 года в Доме архитектора, штаб-квартире Ассоциации венгерских архитекторов в Будапеште (Венгрия). За ней последует 17-я Международная архитектурная конференция 6 марта 2020 года. Предложенная Мартой Торн, деканом IE School of Architecture and Design и исполнительным директором Притцкеровской премии, тема Конференции — «Архитектура исцеления» посвящена тому, как архитектура может положительно влиять на города, кварталы и людей.
В Рио-де-Жанейро (Бразилия) с 11 по 23 июля, перед началом Всемирного конгресса МСА, пройдет Летняя школа для студентов-архитекторов. Летняя школа, названная в этом году «Карнавалом общественного пространства», проводится каждые три года. На мероприятии будут рассмотрены вопросы, касающиеся общественного пространства, устойчивости и социальной сплоченности, для решения которых студенты подготовят инсталляции в масштабе 1: 1. Последний срок подачи заявок – 3 февраля 2020 года.
24 октября 2019 года на собрании первого Объединенного комитета ЮНЕСКО-МСА в Рио-де-Жанейро председатель — архитектор Доминик Перро – представил город собрания как Всемирную столицу архитектуры. Это новое почетное звание, учрежденное параллельно с трехлетним Всемирным конгрессом МСА, стало номинацией, позволяющей городу в течение года провести ряд мероприятий, посвященных современной архитектуре и архитектурному наследию, а также для повышения просвещенности обывателей порассуждать о ключевых проблемах архитектуры сегодня. Итак, Всемирная столица архитектуры 2020 года – бразильский город Рио-де-Жанейро!
27-й Всемирный конгресс архитекторов состоится в Рио-де-Жанейро 19-23 июля этого года. Основные докладчики — Эдуарду Соуту де Моура, Солано Бенитес, Элизабет де Портзампарк, Татьяна Бильбао и Франсис Кере. Воспользуйтесь скидкой при регистрации до 19 февраля.
В середині січня в Бидгощі, воєводському центрі Поморсько-Куявського воєводства, відбулась робоча зустріч віце-президента НСАУ Олександра Чижевського та координатора проектів НСАУ Олександра Барановського з головою окружного відділення Спілки архітекторів Польщі Яцеком Віснєвскім та Представником з питань професійної відповідальності Палати архітекторів Польщі Марією Янковскою-Олбратовською.
17-18 січня в Wieniec Zdroj (Польща) відбулися зібрання Капітули (жюрі) конкурсу European Awards та міжнародний семінар «Архітектура без бар’єрів», присвячений проблемам створення повноцінного життєвого середовища для осіб з обмеженими можливостями.
29 листопада відбувся з’їзд Спілки архітекторів Республіки Польща, з якою нас зв’язують дружні стосунки та давня творча співпраця. На запрошення керівництва САРП з’їзд відвідав координатор проектів НСАУ Олександр Барановський.
Участь у засіданні взяли: керівники Палати архітекторів Туреччини, Спілок архітекторів Грузії, Румунії та Болгарії. Від Національної спілки архітекторів України – віце-президент, голова Архітектурної Палати Олександр Чижевський та віце-президент НСАУ, заступник голови Архітектурної Палати Олег Пікущенко.
В Ризі (Латвія) 6-8 листопада 2019 року відбулася Нарада президентів Спілок архітекторів І та ІІ Регіонів Міжнародної спілки архітекторів. Вже вдруге представники І та ІІ Регіонів збираються разом, щоб обговорити нагальні загальноєвропейські проблеми. Темою дискусії цього разу стали модернізація Міжнародної спілки архітекторів, регіональна децентралізація та транскордонне співробітництво.
7 октября МСА празднует Всемирный день архитектуры, чтобы отметить архитектуру во всем мире. В этом году наша тема — «Архитектура … жилье для всех». МСА стремится сотрудничать с нашими региональными отделениями и партнерами, чтобы изучить, какой вклад архитекторы могут внести в решения, обеспечивающие всеобщий доступ к безопасному жилью. Вот мысли некоторых наших членов и партнеров.
Шановні колеги! Сердечно вітаю вас зі святом світової архітектурної спільности — Міжнародним днем архітектури!
7-8 листопада в місті Рига, найбільшій столиці країн Балтії, відбудеться міжнародна конференція «Архітектура міграції», присвячена міграції та її різним аспектам з точки зору інтересів архітектури, територіального планування та розвитку інфраструктури. Сьогодні міграція визначається як одна з основних проблем серед європейців — за своєю багатогранною природою вона відбувається на глобальному, регіональному та національному рівні одночасно.
Мэр Рио-де-Жанейро Марсело Кривелла 10 сентября 2019 года учредил Совет Рио-2020 для первой программы ЮНЕСКО-МСА «Всемирная столица архитектуры». Рабочие органы МСА и секции-члены приглашаются для участия в программе «Всемирная столица архитектуры» путем предложения для мероприятий в мэрии Рио-де-Жанейро.
2019 рік оголошено роком БАУХАУЗУ як школи і як видатного культурного явища, що заклало основи розвитку сучасної «модернової» архітектури. П’ятиденну конференцію «БАУХАУЗ – 100 років» з поїздкою до Німеччини організував «Архітектурний клуб Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України». Участь в семінарі прийняли архітектори зі Львова, Києва, Дніпра, Івано-Франківська, Одеси та Кропивницького.
МСА отмечает Всемирный день архитектуры в первый понедельник каждого октября, чтобы отметить архитектуру во всем мире. Для наших секций-членов это повод для представления событий и действий, которые продвигают архитектуру в глазах общественности. По традиции, Всемирный день архитектуры будет совпадать со Всемирным днем Хабитат Организации Объединенных Наций.
Таку назву мала Міжнародна зустріч архітекторів, що відбулася в Сучаві (Румунія) 16-18 серпня 2019 року. Зустріч проходила в унікальному місці – Центрі архітектури та міської культури «Фабрика води», що кілька років тому відкрився в старій водокачці часів Австро-Угорської імперії. Ця реалізація румунських архітекторів отримала в 2013 році престижний Міжнародний приз Міс Ван Дер Роє.
Общественное объединение «Белорусский союз архитекторов» (BUA) при поддержке Министерства архитектуры и строительства Республики Беларусь, Международного союза архитекторов (UIA), Международной ассоциации союзов архитекторов (IAUA) в рамках фестиваля «Архитектурная Осень — 2019» с 10 по 12 октября 2019 года в г. Минске (Беларусь) проводит VIII Минскую международную биеннале молодых архитекторов «Леонардо-2019».
Програма «ВІМ технології. Досвід Великої Британії» в Лондоні BIM-2019.pdf
Мінська міжнародна бієнале молодих архітекторів «Леонардо-2019»
7-9 червня в Баку (Азербайджан) відбувся позачерговий форум Міжнародної спілки архітекторів, присвячений темі «Масовий туризм в історичних містах». 10-11 червня пройшла Генеральна Асамблея, де обговорювались важливі зміни до Статуту МСА та процес підготовки до Конгресу та Асамблеї в Ріо-де-Жанейро, що заплановані на липень наступного року. Була також прийнята Декларація МСА «Туризм і спадщина», де підкреслюється необхідність дбайливого збереження спадщини в умовах масового розвитку туризму.