Івано-Франківськ: Круглий стіл «Про перспективи розвитку та проблеми формування Архітектурної палати України (АПУ)»

20 січня 2018 року за згодою керівництва НСАУ у м. Івано-Франківську відбувся Круглий стіл Голів рад регіональних відділень АПУ (Архітектурної палати України) та членів Правлінь місцевих осередків НСАУ західного регіону на тему «Перспективи розвитку та проблеми формування Архітектурної палати України».

У круглому столі брали участь представники Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Волинської, Рівненської, Хмельницької, Чернівецької, Вінницької, Дніпропетровської області.

Метою заходу було обговорення та вироблення пропозицій НСАУ по найскладнішим питанням сьогодення у сфері архітектурної діяльності, налагодження діяльності АПУ та підготовки всеукраїнських зборів представників АПУ в м. Києві.

Ключовими питаннями Круглого столу стали:

  1. Захист права самоврядності НСАУ шляхом розгортання діяльності АПУ та запобігання спробам цю самоврядність дискредитувати та ліквідувати з боку тих, хто звертається з такою пропозицією до Міністерства регіонального розвитку та будівництва, формування позиції НСАУ до керівництва країни через засоби масової інформації, колективні звернення та зустрічі на рівні Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради та її комітетів;
  2. Проведення низки заходів по юридичному та організаційному супроводу процесу розгортання діяльності АПУ;
  3. Вироблення позиції НСАУ та АПУ, як єдино законних представників професійного архітектурного цеху, стосовно налагодження конструктивної взаємодії з органами державної влади, ДАБІ, експертизи, у відповідності до законодавства України;
  4. Ініціювання заходів оздоровлення творчого професійного клімату архітектурно-будівельної галузі, усунення з неї корупційних схем та ліквідацію їх законодавчої підтримки, формування антидемпінгової політики в галузі проектних робіт, співпраця з іншими професійними гільдіями у питаннях зменшення корупційного тиску на галузь;
  5. Формування конструктивних ініціатив стосовно зміни законодавства та підзаконних актів, які нищать професію, порушують права архітекторів, створюють не фахове середовище в сфері будівництва, накладають на авторів проектів штрафні санкції не сумісні з величиною принесених ними економічних збитків, порушують усі можливі європейські та світові норми стосунків у проектно-будівельній справі;
  6. Створення ініціативних осередків у місцевих організаціях, які, в разі потреби, готові підтримати у м. Києві громадські акції НСАУ, особливо у випадку подальших дій щодо неправомірного зменшення впливу архітекторів на процес будівництва та фактичне знищення архітектурної професії як такої.
  7. Посилення громадської позиції НСАУ та АПУ стосовно питань містобудування, архітектури та будівництва, розгортання заходів по відродженню престижу та авторитету професії архітектора в Україні.

Зустріч пройшла у дружній та діловій обстановці. Напрацьовано цілий ряд конструктивних та ділових пропозицій стосовно позиції НСАУ у справі захисту архітектурної професії, відстоювання прав членів НСАУ та АПУ, проведення публічних заходів для їх реалізації.

По завершенні круглого столу створено редакційну групу, яка в найближчий час сформує резолюцію Круглого столу, направить його до Президії НСАУ та оприлюднить в засобах масової інформації.

 

В. О. Дем’янов, Голова Ради Рівненського регіонального відділення АПУ