Літня школа «Театр Архітектури в Свірзькому замку»

з 9 по 14 липня в Свірзькому замку на Львівщині, працювала Літня Школа Архітектури, організована зусиллями НСАУ та ЛООНСАУ. Два десятки студентів, очолювані викладачами, обстежували та аналізували територію замку, писали етюди, працювали над концептуальними пропозиціями по ревіталізації замку з перетворенням його в культурно-мистецький осередок. В роботі Школи приймали участь студенти та викладачі НАОМА (Дмитро Антонюк, Анна Сотник, Віра Казанчєва, Дмитро Владов, Юрій Бритов), Львівської Політехніки (Зоряна Климко, Наталія Турфик, Наталія Кубай, Софія Довбуш, Максим Лопоша, Юлія Януль), НАУ (Олександр Пивоваров, Юлія Сидорова, Наталія Волошина), Чернівецького університету (Наталія Горбачова, Юлія Дудник, Катерина Сюзанська, Андрій Грималюк, Віктор Коваль, Олександр Манюк). Керівництво здійснювали Олександр Барановський (координатор проектів НСАУ) та Богдан Гой (Голова правління Львівської обласної організації НСАУ).

Студенти мали можливість безпосередньо познайомитись з реальним епізодом використання замку для музичного фестивалю, зокрема для прем’єри опери Дмитра Бортнянського «Алкід» з 17 сторіччя. Для захисту глядачів та акторів від непогоди арочними металевими фермами був перекритий великий двір замку.

Виставка завершилась презентацією та виставкою в Львівському Будинку Архітектора. У вересні-жовтні  презентація Школи запланована в Києві. На церемонії нагородження учасників Школи були присутні львівські архітектори та представники фірм, що надали партнерську підтримку – ФАКРО, Колібрі та ін.). Спеціалізована архітектурна преса була представлена видавцем часопису А+С Борисом Єрофаловим та редактором Оленою Ненашевою.

Напрацьовані матеріали будуть покладені в основу Школи Архітектури, яку проводитиме Національна спілка архітекторів в 2019 році.

Учасники Літньої школи «Театр Архітектури в Свірзькому замку»

 

НАОМА (Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури):

Антонюк Дмитро Іванович, керівник

Сотник Анна Ігорівна,

Віра Казанчєва,

Дмитро Владов,

Юрій Бритов,

Львівська Політехніка,

Климко Зоряна Василівна,

Наталія Турчин,

Наталія Кубай,

Софія Довбуш,

Максим Лопоша,

Юлія Януль

 

НАУ (Національний авіаційний університет):

Пивоваров Олександр Григорович, керівник

Юлія Сидорова,

Наталія Волошина

 

Чернівецький університет:

Горбачова Наталія Петрівна, керівник

Юлія Дудник,

Катерина Сюзанська,

Андрій Грималюк,

Віктор Коваль,

Олександр Манюк

 

Координація: Богдан Гой (Голова правління Львівської обласної організації НСАУ), Олександр Барановський (НСАУ).