Протокол обговорення містобудівної документації «Детальний план території між вулицею Харківською, проспектом Михайла Лушпи і вулицею Івана Сірка у м. Суми».

 

18 версня 2018 року в Центральному будинку архітектора відбулося обговорення містобудівної документації «Детальний план території між вулицею Харківською, проспектом Михайла Лушпи і вулицею Івана Сірка у м. Суми».

З доповіддю про містобудівну документацію виступив Олександр Ісакович Біленко — автор проекту, директор ТОВ «Містопроект», голова містобудівної секції Сумської обласної організації Національної спілки архітекторів України.

По темі доповіді виступили:

Микола Тимофійович Ільченко, головний архітектор м. Суми у 1967-1995 рр., – розповів про історію проектування району та про його велике значення для просторового ансамблю міста. Звернувся з проханням про підтримку в подальшій розробці.

Андрій Володимирович Кривцов, начальник Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради, – зупинившись на просторових знахідках концепції «Еспланади», відмітив, що з 1976 року змінилась ситуація в місті, а отже й рішення ДПТ стосовно масштабу забудови треба переосмислити.

Павло Леонідович Новицький, голова наглядової Ради ПАТ «Сумбуд», – наголосив на готовності забудовника «Сумбуд» виконати роботи на високому рівні й у належні терміни.

З питаннями стосовно доповіді про «Детальний план території між вулицею Харківською, проспектом Михайла Лушпи і вулицею Івана Сірка у м. Суми» до автора звернулись архітектори В. Г. Шевченко та А. Є. Куделін. Питання стосувались відповідності ДПТ існуючому генплану м. Суми, рівню забезпечення мікрорайону школами та дитсадками та необхідності врахування рівня підтоплення.

В ході обговорення виступили:

Є. Ю. Лішанський, генеральний директор «Міськцивільпроект», наголосив на необхідності врахування в проектуванні фактору часу та чіткому визначенні черговості забудови.

В. М. Гусаков, президент НСАУ, підкреслив велике значення території проектування для містобудівного розвитку центральної частини міста.

О. П. Московчук, голова тимчасової ради Київського регіонального відділення Архітектурної Палати НСАУ, відмітив просторові знахідки концепції забудови та підкреслив потребу її актуалізації згідно існуючої містобудівної ситуації, наприклад, більш активний розвиток поперечних до «Еспланади» проїздів.

В. Г. Ширяєв, головний архітектор «Міськцивільпроект», запропонував підтримати ініціативу сумських колег, але звернув увагу на необхідність уточнити параметр щільності забудови мікрорайону при його забудові 10-11-поверховими будинками.

В результаті обговорення прийнято рішення схвалити основні положення ДПТ між вулицею Харківською, проспектом Михайла Лушпи і вулицею Івана Сірка у м. Суми.