НСАУ отримала престижний грант від УКФ

Національна спілка архітекторів України отримала престижний грант від Українського культурного фонду на розробку концепції та пристосування Замку Свірж у Львівській області, який є пам’яткою історико-культурної спадщини і знаходиться в управлінні НСАУ. Вже більше місяця триває робота над грантом, яка завершиться на початку грудня.

Інноваційність проекту полягатиме в поєднанні таких секторів, як архітектура та історія, мистецтво та культура, екологія та сучасний сервіс.  В програмі роботи передбачено ряд заходів, що розглядаються як етапи перевідкриття Замку Свірж. Це – спрямовані на демонстрацію можливостей замку як культурного об’єкту «Екопікнік», виставка «Замок Свірж: Генеза», фоторезиденції, зйомки фільму; а також – розробка концепції пристосування і програми реставрації, для створення якої були проведені історико-архівні та натурні дослідження, архітектурно-археологічні обміри, обстеження стану несучих конструкцій і навіть аерофотозйомка за допомогою дронів та іншого обладнання. Зібраний також багатий матеріал з аналогів та прикладів використання подібних об’єктів як культурних закладів, конференц-готелів та ін.

Переваги перетворення замку в арт-простір полягатимуть в організації тривалих масштабних концептуальних проектів, які висвітлюватимуть сучасні явища і тенденції, популяризують актуальне мистецтво. Результатом повинні стати літні школи, симпозіуми архітекторів, скульпторів, художників, проведення конференцій та виставок, а також музичних подій та екологічних заходів. Доступ до всіх приміщеньЗамку людям з особливими потребами ми позиціонуємо як одну з найнеобхідніших умов роботи закладу.

Використання принципу енергоефективності у пам’ятці національного значення, спрямованого на зменшення енергоспоживання, а головне – його доцільного використання, зробить цей об’єкт не тільки унікальним для України, але й стане яскравим прикладом розсудливого використання енергетичних (природних запасів) й для світового співтовариства.

Кінцевим етапом стане презентація концепції, яку заплановано на 22 листопада 2018 р. в приміщенні Будинку архітектора в Києві.

В команді розробників – віце-президент НСАУ Олена Олійник (координатор, архітектор), Наталія Блажієвська та Михайло Жуков (архітектори), Павло Гудімов (куратор виставкового напряму), Світлана Тимків (виконавчий директор), Володимир Костирко (художник, дизайнер), Олександр Черниш (дослідження стану несучих конструкцій), Остап Решетило (інвентаризація видів флори і фауни, що населяють  об’єкт, та фахова оцінка загроз для них), Войтенко Ганна та Примак Олександр (фоторезиденція, зйомки фільму), Анастасія Камалдінова (створення і наповнення сайту) та інші.

20 жовтня в замку Свірж відкрилась концептуальна, дуже цікава виставка «Замок Свірж. Генеза», для якої він вперше відкрив двері широкому колу відвідувачів. Виставка супроводжується кураторськими екскурсіями і триватиме до кінця листопада.

А 22 листопада команда збереться в Центральному будинку архітектора презентувати загальну концепцію. Запрошуємо всіх бажаючих.