18-20 лютого в Парижі, в центральному офісі Міжнародної Спілки Архітекторів, відбулося щорічне засідання Комісії з архітектурноі освіти та Ради з питань валідаціі Міжнародної Спілки Архітекторів-ЮНЕСКО, членом яких вже п’ять років є віце-президент НСАУ, зав.кафедри дизайну інтер’єру НАУ, канд.арх. Олійник Олена Павлівна.
На засіданні розглядались запити архітектурних шкіл з усього світу щодо валідаціі (акредитації) згідно вимог ЮНЕСКО-МСА та звіти експертів по акредитації. Нагадаємо, що Олійник О.П. двічі була віце-головою такої комісії по акредитації архітектурних факультетів Університетів в Каїрі і в Аджмані).
На жаль, Україна досі не має жодної архітектурноі школи, акредитованої в системі ЮНЕСКО-МСА. Звичайно, процес підготовки до міжнародної акредитації триває майже рік і вимагає величезних зусиль викладачів, керівництва і студентів, а також певних фінансових затрат, проте значимість такої акції для престижу ВНЗ і краіни в цілому є надзвичайною. Адже архітектурні школи в Украіні мають сторічну історію існування, великі здобутки і високий рівень викладання і підготовки кадрів, що дозволило би їм претендувати на акредитацію в міжнародній системі архітектурноі освіти.
На засіданні також було розглянуто і затверджено умови двох міжнародних конкурсів для архітектурних шкіл — Преміі МСА-ЮНЕСКО для архітектурних шкіл за інноваційне навчання в архітектурі (буде присуджено п’ять премій за інноваційні методи навчання, впровадження нових технологій, енергозбереження, зв’язок з практикою і т. Ін) та Міжнародного студентського конкурсу «Майбутнє спадщини: сучасні дії та майбутнє міст в умовах стійкого розвитку» (це огляд готових проектів — по три від кожної архітектурноі школи в номінаціях «Архітектура» і «Міський дизайн»). Рішення по обидвох конкурсах планується оголосити на позачерговій Генеральній Асамблеї і Конгресі МСА, що відбудеться в Баку (Азербайджан) на початку червня. Участь в цих конкурсах є дуже престижною. А враховуючи високий науковий, творчий та інноваційний потенціал архітектурних шкіл Украіни, є цілком реальна можливість отримати перемогу в цих конкурсах.
Нам слід навчитися пишатися нашими здобутками і демонструвати їх усьому світові. Інновативність і специфіка архітектурних і дизайнерських шкіл Украіни полягає саме в поєднанні класичних архітектурних методик з сучасною школою світового дизайну та новітніми технологіями. Це робить їх притягальними, унікальнимиі конкурентноспроможними порівняно з будь-якою архітектурною школою в світі.
Більше інформації на сторінці UIA в Facebook: https://www.facebook.com/161916773874971/posts/2182302745169687/