МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

МІЖНАРОДНИЙ ЦЕНТР ВИВЧЕННЯ ПИТАНЬ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ВІДНОВЛЕННЯ КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ (ICCROM)

ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ

УКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВО ОХОРОНИ ПАМ’ЯТОК ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ

НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР «ЕКОБУД»

 

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у всеукраїнському круглому столі

 «Збереження пам’яток архітектури шляхом пристосування до сучасних потреб, проблемні питання та можливість їх вирішення»,

який відбудеться 18 -19 липня 2019 року у місті Одеса на базі Одеської державної академії будівництва та архітектури.

 

Відповідно до плану роботи ICCROM на 2019 рік та враховуючи актуальність проблемних питань, що виникають при збереженні культурної спадщини, зокрема будівель – об’єктів архітектури, шляхом їх реставрації, реновації, реабілітації з пристосуванням під сучасні потреби, залучаючи кошти інвесторів, заплановано проведення всеукраїнського круглого столу 18 -19 липня 2019 року у місті Одеса на базі Одеської державної академії будівництва та архітектури.

Одеса — унікальний за своєю архітектурою і забудовою місто-порт, історичний центр якого вже багато років приваблює гостей з усіх куточків світу, а також є предметом особливої гордості одеситів. Архітектурна спадщина Одеси нараховує більш 1400 пам’яток, близько 900 з яких занесені до Державного реєстру нерухомих об’єктів культурної спадщини. Багато з пам’яток  мають статус Національного значення, але з за відсутності належного фінансування з боку держави та певних проблем з залученням інвестицій, у тому числі власників будівель, багато з них знаходяться в край занедбаному стані, руйнуються та зникають.

До участі у роботі круглого столу запрошуються представники: Міністерства культури України, фахівці міжнародних організацій у сфері збереження та реставрації культурної спадщини, державних органів у сфері охорони культурної спадщини, освіти, науки, інформації і комунікацій, історико-архітектурні заповідники, представники бізнесу, науково-освітнього співтовариства.

Проведення круглого столу передбачається протягом двох днів з відвідуванням відповідних пам’яток м.Одеси. Проведення цього заходу сприятиме посиленню участі міста Одеси у державному культурному процесі, підвищенню якості збереження культурної спадщини України, шляхом обміну досвідом і підвищення кваліфікації українських фахівців у галузі охорони і збереження культурної спадщини.

Оргкомітет, з метою належної підготовки проведення заходу, приймає заявки установленої форми (додається) на участь у роботі круглого столу до 25.06.2019 року.

 

Оплата витрат (проїзд, проживання, харчування) – за рахунок закладу, що відряджає.

 

Заявка на участь у роботі за посиланням — Заявка Одеса 2019

 

Місце проведення конференції: 01015, м. Одеса, вул. Дидрихсона, 4, Одеська державна академія будівництва та архітектури.

 

Телефон для довідок: +38067-487-13-49

 

Шелюгін Андрій Ігоревич – член Національного виконавчого комітету ІККРОМ (andreyshelugin@gmail.com)