«Модернізація року – Європейська нагорода 2018»

5 вересня в Королівському Замку в Варшаві відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Міжнародного конкурсу «Модернізація року – Європейська нагорода».

Конкурс є масштабним міжнародним проектом, що покликаний відмічати, промувати та нагороджувати інвесторів, проектувальників та виконавців кращих об’єктів, створених в ході модернізацій та нового будівництва.

Протягом 22 років існування на польському ринку та 2 років на європейському конкурс здобув стійку позицію, яка відіграє велику роль у підвищенні обізнаності про цінність архітектури, модернізації історичних об’єктів, нових матеріалів та технологій. Участь у «Європейській нагороді» відкриває двері учасникам для створення позитивного іміджу на міжнародній арені. Конкурс дає можливість довідатись про нові рішення в галузі будівництва та архітектури, поділитися досягненнями та здобути позитивну позицію на європейському ринку.

Головний принцип при визначені переможців конкурсу – найкращі реалізації народжуються під час співпраці інвестора, проектувальника й підрядника.

В цьому році патронат конкурсу в Україні здійснювали Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Національна спілка архітекторів України, Асоціація міст України та Почесний Консул України в Бидгощі (Республіка Польща).

Приємно зазначити, що в цьому році з шести головних  нагород чотири отримали українські об’єкти. Головну Нагороду – Золоту Статуетку – Звання «European Award 2018» отримали:

1. Реконструкція будівлі по проспекту Тракторобудівників, 144 в м. Харкові під центр адміністративних послуг – в категорії «будівлі громадського використання».

Замовник: Харківська міська рада.

Генеральний проектувальник: Харківський національний університет міського господарства ім. О. М. Бекетова.

Генеральна підрядна організація: ТДВ «Житлобуд-2».

Підрядна організація: ТОВ «Тетра Груп».

Створення високоякісного міського простору, що оточує будівлю в одному з периферійних районів міста серйозно вплинуло на підвищення його престижу у мешканців міста.


2. Захисні роботи узбережжя Чорного моря поблизу Приморської вулиці в селі Крижанівка, Лиманського району Одеської області – в категорії «охорона довкілля».

Інвестор: Крижанівська сільська рада.

Проектувальник: архітектор Олег Чижик.

Будівельна компанія: ТОВ «Стройзварювальна компанія – РМК226»

Раніше берег моря і прилеглі до нього будівлі були зруйновані хвилями і зсувами. Тепер збудовано набережну з екологічно чистого кам’яного матеріалу, а також створено прекрасний піщаний пляж.

3. Греко-Католицька церква Святих Ольги і Володимира в місті Ходорові Львівської області в категорії «сакральні споруди».

Проектувальник: архітектор Олександр Матвієв.

Інвестування і будівництво: громада м. Ходорова.

Заохочувальний приз «European Award 2018»отримав ще один український об’єкт:

«Реконструкція адміністративної Будівлі під центр для інтегрованого обслуговування «Європейська рада» на вулиці Косівській, 2д в м. Одесі в категорії «будівлі громадського використання».

Інвестор: Одеська міська рада.

Проектувальник: ДП «Одеський Промбудпроект».

Будівельна компанія: ТОВ «Укрстройсервіс».

Центр комплексного обслуговування є першим в Україні важливим прикладом європейського рівня в організації громадських послуг, де доступний повний спектр комунальних послуг: соціальної допомоги, адміністративні послуги, пенсійні послуги і багато іншого.

Наші вітання і побажання нових творчих успіхів усім хто доклав зусиль до створення цих унікальних об’єктів!