Рига: Нарада президентів Спілок архітекторів І та ІІ Регіонів МСА

В Ризі (Латвія) 6-8 листопада 2019 року відбулася Нарада президентів Спілок архітекторів І та ІІ Регіонів Міжнародної спілки архітекторів. Вже вдруге представники І та ІІ Регіонів збираються разом, щоб обговорити нагальні загальноєвропейські проблеми. Темою дискусії цього разу стали модернізація Міжнародної спілки архітекторів, регіональна децентралізація та транскордонне співробітництво. Були присутні генеральний секретар МСА Сербан Тиганас; віце-президенти І та ІІ Регіонів Лоренц Брейкер та Нікос Фінтікакіс; члени Ради Єжі Грохульський та Ельбай Касім-Заде, президенти та віце-президенти Спілок архітекторів Азербайджану, Біларусі, Греції, Італії, Естонії, Латвії, Ливану, Литви, Польщі, Румунії, Росії, Словакіїї, Турції, Угорщини, України, Чехії, Франції. В результаті була прийнята резолюція з пропозиціями по реорганізації МСА та транскордонному співробітництву.

Україну представляли віце-президент НСАУ Олена Олійник та голова Архітектурної Палати України Олександр Чижевський. Юріс Пога, Сергій Нікіфоровс (Латвія) та Олена Олійник урочисто підписали Меморандум про співробітництво між НСАУ та Латвійською асоціацією архітекторів, який попередньо вже був підписаний з боку України Володимиром Гусаковим, президентом НСАУ. Передбачається, що цей Меморандум сприятиме: обміну інформацією в галузі архітектурної політики, законодавства, архітектурних стандартів, професійного досвіду та якісного дизайну в архітектурі та містобудуванні; обміну інформацією щодо взаємної діяльності обох організацій; щодо виставок та конкурсів; обміну навчальними програмами та професійними навчальними поїздками; іншим сферам професійної співпраці, наприклад, лекціям з архітектури, семінарам, практикумам, дискусіям, конференціям тощо.

Величезний інтерес викликала презентація-звіт про роботу НСАУ, представлена Оленою Олійник.

Зустріч президентів Спілок архітекторів І та ІІ Регіонів Міжнародної спілки архітекторів супроводжувалася науковою конференцією на тему «Архітектура міграцій», в якій приймали участь відомі науковці з усього світу.

Зустріч та конференція проходили в приміщеннях Спілки архітекторів та Національної бібліотеки Латвії. Гостям було організовано екскурсії по Ризі та органний концерт в Домському соборі.

Див.: Меморандум про взаєморозуміння між НСАУ та Латвійською асоціацією архітекторів