100 років школі мистецтв BAUHAUS. Модернізм проти тоталітаризму

20 листопада в аудиторії архітектурного факультету КНУБА відбулася лекція німецького історика архітектури Астрід Вольперт, присвячена 100-річчю школи мистецтв Баухауз та німецьким архітекторам, які працювали в 1930-ті роки в СРСР. Перед початком лекції виступив доктор Освальд Шнейдратус, син архітектора Вернера Шнейдратуса, який разом з батьком, Освальдом Шнейдратусом, також архітектором, в 30-ті роки емігрував до СРСР. В 1937 році в ході «німецької операції» Освальд і Вернер Шнейдратуси були заарештовані. В живих залишився лише Вернер, який після колимських таборів повернувся до своєї професії, був головним архітектором в Черкасах та Житомирі, брав участь у проектуванні телевеж в Москві та Берліні.

21 листопада подібна лекція була прочитана в сесійній залі облради в Черкасах. На початку з привітальним словом виступив обласний архітектор Черкаської області, голова Черкаської обласної організації НСАУ Василь Дмитренко.

Пані Астрід Вольперт та доктор Освальд Шнейдратус приїхали на запрошення НСАУ та Черкаського відділення НСАУ в рамках лекційно-виставкового проекту «100 років школі мистецтв BAUHAUS.

Модернізм проти тоталітаризму». Експозиційні планшети проекту розповідають про початки BAUHAUS та об’єкти цього періоду та стильової спрямованості, споруджені в Україні.

Експозиція демонструється одночасно з великою виставкою «Баухаус. Біле місто Тель-Авів», що підготовлена ізраїльським культурним центром «Натів». В вестибюлі архітектурного факультету розгорнута також експозиція робіт студентів КНУБА.

Час проведення виставки в приміщенні архітектурного факультету КНУБА (вул. Преображенська, 2):

19 листопада – 3 грудня 2019.

Олександр Барановський,

координатор проектів НСАУ