Лист Володимира Гусакова до Президента України Володимира Зеленського від 3 грудня 2020 р.

№ 140  від 3 грудня  2020 р.

Президенту України

Зеленському В.О.

 

Вельмишановний Володимире Олександровичу!

 

Звертаємо Вашу увагу на прикре непорозуміння з приміщенням Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного (розташована за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 50, балансоутримувач ДВ «Преса України», підпорядковане Державному управлінню справами), що триває вже 7 років, яке не вирішується державними інстанціями і вимагає Вашого втручання, як Глави держави.

Вся архітектурно-будівельна спільнота України занепокоєна можливим виселенням бібліотеки з будівлі, куди її перемістили у жовтні 2013 року у зв’язку з реконструкцією Гостиного двору і не передали будівлю на баланс бібліотеці. Наразі бібліотека користується приміщенням на правах оренди, термін дії якої закінчується 31.12.2020 р.

Ми не можемо стояти осторонь і звертаємося до Вас, вельмишановний Володимире Олександровичу, з проханням зберегти єдину всеукраїнську галузеву книгозбірню загальнодержавного значення, що зберігає багатотисячний фонд унікальної вітчизняної та світової літератури XVI–XXІ століть з питань архітектури та будівництва.

Створена у березні 1944 року, вона стала храмом архітектурно-будівельної науки. Саме за унікальними матеріалами, що зберігаються у фонді бібліотеки, написані праці, на які спирається сучасна наукова фахова спільнота. Імена їхніх авторів назавжди пов’язані з відбудовою та розбудовою України.

На наше глибоке переконання, тільки у Ваших силах зберегти цей унікальний заклад, який має важливе суспільне значення для усієї України.

У зв’язку з цим просимо Вас, вельмишановний Володимире Олександровичу:

1) сприяти у вирішенні питання щодо передачі будівлі за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 50, на баланс бібліотеки;

2) надати бібліотеці статус національної.

Україні потрібна ця бібліотека! Питання збереження Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного з Вашою допомогою буде державницьким прикладом вирішення суспільно важливої проблеми.

 

З повагою,

за дорученням правління Спілки

 

Президент

Національної спілки

архітекторів України                                                  

В. М. Гусаков