Січневий Свірж

Січневий Свірж, що на Львівщині, став місцем робочої зустрічі архітекторів, що працюють над створенням у Свірзькому замку, що на даний час знаходиться у віданні НСАУ як Будинок творчості архітекторів, архітектурно-мистецького осередку.

Депутат Верховної Ради України Ганна Бондар, президент Національної спілки архітекторів України Олександр Чижевський, віце-президент НСАУ Юрій Вербовецький, координатор проектів НСАУ Олександр Барановський, голова Івано-Франківської організації НСАУ Володимир Гайдар та директор БТ «Свірж» Володимир Мандзяк провели 21 січня нараду, присвячену питанням відновлення будівлі замку та її використання. На нараді були окреслені напрямки функціонального розвитку комплексу та наголошено на потребі залучення партнерської допомоги для підтримання будівлі замку в належному стані. Було підкреслено, що НСАУ протягом найближчих десятиліть продовжить роботи по відновленню аварійних будівель, створенню інженерної інфраструктури та відповідної функціональної наповненості комплексу замку. Це стане логічним продовженням науково-реставраційних робіт та робіт із пристосування замку під Будинок творчості архітекторів, що були виконані коштом Спілки архітекторів за останні сорок років.

Підняті на нараді питання були також обговорені на зустрічі в Львівській ОДА. Заступник губернатора Юрій Бучко та головний архітектор області Олена Василько підтвердили готовність обласної адміністрації до фінансової участі в проектних та відновлювальних роботах на Свірзькому замку.

Олександр Барановський