П’ятий Бакинський міжнародний архітектурний конкурс

Загальні положення:
Бакинський міжнародний архітектурний конкурс є відкритим конкурсом, який проводиться раз в два роки Міністерством культури Азербайджанської Республіки і Спілкою архітекторів Азербайджану за підтримки Міжнародної спілки архітекторів (МСА).
Попередній конкурс 2019 року, на який було представлено близько 200 заявок з 38 країн — Ангола, Аргентина, Азербайджан, Бангладеш, Білорусь, Бразилія, Угорщина, В’єтнам, Греція, Грузія, Гонконг, Данія, Єгипет, Іран, Іспанія, Італія, Казахстан, Киргизія, Китай, Кенія, Ліван, Малайзія, Мексика, ОАЕ, Португалія, Росія, Сербія, Словаччина, Румунія, США, Туреччина, Україна, Узбекистан, Франція, Шрі-Ланка, Естонія, ПАР, Японія — проходив в рамках Міжнародного архітектурного форуму «Масовий туризм в історичних містах» і зібрав багато цікавих робіт.
Переможцями стали представники 18 країн: Південна Африка, Єгипет, Китай, Грузія, Японія, Азербайджан, Кенія, Іран, Словаччина, Португалія, Малайзія, Іспанія, Аргентина, ОАЕ, Греція, Гонконг, Данія, Бангладеш.
В цьому році в зв’язку з пандемією ювілейний п’ятий Конкурс буде проводитися в онлайн-режимі.
Цілі і завдання:
Основна мета конкурсу — виявлення нових ідей для розробки і реалізації містобудівних та архітектурних проектів, найбільш виразного проектування будівель і споруд, пошук композиційних, об’ємних і просторових прийомів; реалізація практичних ідей для досягнення максимальної різноманітності.
Номінації конкурсу:
Конкурс проводиться за такими номінаціями:
— A — «Кращий реалізований проект в області громадської архітектури»
— B — «Кращий реалізований проект в області житлової архітектури»
— C — «Кращий реалізований інтер’єр»
— D — «Кращий нереалізований проект»
— E — «Кращий реалізований проект в галузі ландшафтної архітектури»
— F — «Кращий реалізований проект в області реставрації та реконструкції будівель»
— G — «Краще друковане видання в галузі архітектури»
Умови конкурсу:
У конкурсі можуть взяти участь архітектори, які мають відповідну кваліфікацію для здійснення архітектурної діяльності в країні свого проживання. Кожен учасник має право представляти тільки один проект по кожній з номінацій. Плата за участь не стягується.
Для участі в конкурсі необхідно подати такі документи:
• заповнену Анкету заявника Конкурсу (тільки друкованими літерами);
• інформацію про автора або авторський колектив (П.І.Б. авторів, телефони, фактична адреса проживання, копію паспортa і диплома про архітектурний освіту);
• плани, фасади, фотографії проекту; графічні матеріали подаються на планшетах 80х100 см (строго по вертикалі), в електронному вигляді в форматі PDF. По кожному проекту приймаються не більше 2-х планшетів;
• проекти представляються під ідентифікаційними кодами (буква, відповідна номінації та шестизначний набір цифр. Наприклад, А 123456), розміщеними в правому верхньому куті на всіх матеріалах;
• коротка пояснювальна записка в обсязі не більше двох сторінок в форматі А4 азербайджанською, російською або англійською мовою.
• заявники в номінації G повинні представити резюме своїх робіт обсягом приблизно 300 слів азербайджанською, російською або англійською мовою і повну електронну версію видання.
• всі конкурсанти повинні підтвердити, що їх роботи не були раніше відзначені нагородами на минулих Бакинських міжнародних архітектурних конкурсах.
• Всі проекти (в форматі PDF), так само, як і всі представлені матеріали повинні бути вислані на електронну адресу uaa@uaa.az.
Питання / відповіді:
Всі питання, пов’язані з умовами конкурсу, слід направляти на електронну адресу uaa@uaa.az. Організатори ж в найкоротші терміни зобов’язуються відповісти учасникам на поставлені питання.
Робочі мови конкурсу:
Робочими мовами конкурсу є: азербайджанська, російська та англійська.
Премії:
Преміальний фонд встановлено організаторами в розмірі 52 500 манат.
По кожній номінації преміальний фонд розподіляється наступним чином:
Перша премія: 4.000 azn.
Друга премія: 2.500 azn.
Третя премія: 1.000 azn.
Банківські витрати за перерахування преміальних коштів здійснюються за рахунок переможців.
Журі конкурсу:
Для оцінки конкурсних проектів призначається високопрофесійне і об’єктивне Міжнародне журі в складі, рекомендованому Міжнародним союзом архітекторів.
Члени Міжнародного журі не мають права брати участі в конкурсі і контактувати з учасниками. Тільки організатори конкурсу можуть відповідати на запитання учасників. Міжнародне журі може на законних підставах здійснювати свою роботу за наявності не менше 2-3 її членів.
Журі розглядає всі проекти, представлені на конкурс, і виключає проекти, що не відповідають вимогам, перерахованим вище.
Рішення Міжнародного журі приймаються простою більшістю голосів у порядку, визначеному самим Журі. У разі рівного розподілу голосів голова Міжнародного журі має вирішальний голос.
Міжнародне журі є єдиним арбітром на всіх стадіях винесення рішень аж до присудження премій.
Організатори конкурсу можуть запрошувати спеціальних експертів, які повинні дотримуватися вимог конфіденційності та не мають права голосу.
Строки проведення:
Оголошення конкурсу: 29 cічня 2021 р.
Питання приймаються до 1 серпня 2021 р.
Останній термін прийняття матеріалів: 1 вересня 2021 р.
Робота Журі конкурсу: 28-30 вересня 2021 р.
Оголошення результатів: 4 жовтень 2021 р.
Інформування громадськості:
Порядок і правила Конкурсу будуть опубліковані на офіційному сайті Спілки архітекторів Азербайджану www.uaa.az.
МСА також публікує повідомлення про Конкурс через свою міжнародну мережу зв’язку.
Випуск каталогу робіт, представлених на конкурс.
Все премійовані і рекомендовані Журі проекти будуть опубліковані в каталозі.