«Дитячий світ» в Дарниці — пошуки компромісу

В Синьому залі Центрального будинку архітектора 1 квітня відбувся Круглий стіл, присвячений ситуації з реконструкцією і розширенням універмагу «Дитячий світ» в Дарниці. Забудовник Edelburg Development та ГАП Олександр Кумейко розглядають можливість ґрунтовної реконструкції будівлі та її розширення за рахунок зведення поруч з нею прибудови. Представники архітектурної спільноти та громадськості наголошують, що проектом має бути передбачено збереження автентичного фасаду у стилі модернізм, який і сьогодні виглядає сучасніше за більшість київських ТРЦ. Також мають бути виконані всі вимоги авторського права на твір архітектури, тобто будівлю універмагу.
В обговоренні прийняли участь голова дисциплінарної комісії Архітектурної Палати НСАУ Катерина Романенко (модератор), голова АП НСАУ Олег Пікущенко, заступник голови АП НСАУ Ганна Кирій, депутат ВР Ганна Бондар, голова Київської організації НСАУ Олександр Московчук, віце-президент НСАУ Сергій Буравченко, координатор проектів НСАУ Олександр Барановський, дослідник архітектури Дмитро Соловйов, архітектори Володимир Залуцький, Олександр Кумейко та інші.
Універмаг «Дитячий світ», збудований за проектом архітекторів Володимира Залуцького та Юрія Бородкіна, відкрився у вересні 1987 року. На цьому об’єкті вперше в практиці київських будівельників були впроваджені алюмінієві сонцезахисні конструкції на фасадах, які виконують ще й декоративні функції. Спорудження універмагу здійснював трест «Київміськбуд-7», алюмінієві конструкції виготовляв Броварський завод алюмінієвих будівельних конструкцій.
Представники забудовника Edelburg Development та ГАП Олександр Кумейко продемонстрували готовність до конструктивного діалогу. Були коротко викладені головні положення проекту, вислухані думки всіх присутніх. Прийнято рішення продовжити роботу над пошуком архітектурного рішення комплексу універмагу з врахуванням отриманих зауважень.