Архітектору Юрію Серьогіну — 75 років!

Сьогодні 24 квітня, виповнюється 75 років славетному зодчому нашої країни Юрію Івановичу Серьогіну.
Національна спілка архітекторів України щиро вітає архітектора з ювілеєм!
Початок Юрія Серьогіна був надзвичайно спортивним, у 1961 році він здобув звання «Майстер спорту СРСР» зі стрибків у воду. Після Політехніки працював архітектором і головним архітектором проектів у київському державному інституті «Діпромісто» (1969-1986), потім головним архітектором інституту «Укркурортпроект». У 1977 році Серьогіна обирають членом спілки архітекторів України. 1991 року він одним з перших засновує власне архітектурне бюро.
У двохтисячні прийшло широке визнання творчого доробку архітектора. 2001 року указом Президента України його відзначено лавреатом Держпремії України в галузі архітектури за житловий комплекс «Покрова», що на Бехрерівському пров. 14 у Києві, а у 2006 році вдруге — за спортивний комплекс у місті Южне Одеської області. 2007 року він уквітчаний званням «Заслужений архітектор України» за футбольний стадіон «Дніпро-арена», тоді ж його обрано членом-кореспондентом Української академії архітектури. Юрій Іванович неодноразово відзначався подяками КМДА.
Серед видатних споруд Юрія Серьогіна також слід зазначити реконструкцію стадіону «Динамо» в Києві до Олімпіади-80, за яку його нагороджено медаллю «За трудову доблесть». Музична естрада у Маріїнському парку, побудована на честь 1500 річчя Києва 1982 року, нагороджена премією ім. О. Бойченка. Житловий комплекс ТММ по вул. Галі Тимофієвої 17 в Києві відзначено грамотою Мінрегіонбуду (2001). У 2009-2012 рр. керує реконструкцією НСК «Олімпійський» до футбольного чемпіонату Євро-2012 — регіонали обіцяли посадити та не встигли.
Разом з тим у 2018 році архітектора Серьогіна відзначено «за особливі заслуги перед Южненською територіальною громадою, творчі заслуги в галузі містобудування, особливі заслуги у розбудові міста, спорудження об’єктів та комплексів цивільного призначення, а також з нагоди 40-річчя міста Южного». Цього, 2021 року Юрію Івановичу Серьогіну вручено Почесний орден міста Южне на честь 75-річчя архітектора.
Авторські свідоцтва України мають наступні роботи Ю. Серьогіна: серія туристських готелів типу «Курінь» з енергозберігаючими рішеннями для будівництва на високогірї (2014); серія житлових будинків галерейного типу «Каре» та «Ротонда» (2014); хмарочос Skytoptor (2020); екозавод будівельної кераміки в Чернівецькій області (2021); яхтенна гавань в місті Южне (2021); терасний принцип освоєння крутоярів чорноморського узбережжя Одеської області (2021).
З 2014 року архітектор працює професором Кафедри основ архітектури та архітектурного проекутвання КНУБА під орудою ще одного професора, О. С. Слєпцова. Студенти люблять викладача Серьогіна, хоча й побоюються. Та взагалі Юрій Серьогін людина знаюча, мудра і завжди в доброму гуморі. За що і ми його любимо, поважаємо та бажаємо іще більших творчих здобутків.
Президент Національної спілки архітекторів України
Олександр Чижевський