Архітектор Ігор Валентинович Богданов (1954-2021)

Від імені Національної спілки архітекторів України, від усього великого цеху українських архітекторів та шанувальників архітектури і від себе особисто виражаю щире співчуття з приводу передчасної кончини широко відомого дніпропетровського архітектора Ігоря Валентиновича Богданова.

Ми говоримо «дніпропетровського», адже під час виконання Ігорем Богдановим обов’язків головного архітектора міста, на верхівці Міленіуму, місто Дніпро, тоді ще Дніпропетровськ, перетворилося на справжнього лідера української архітектури.

Дніпро став по-справжньому сучасним і цікавим містом. Мабуть вперше в незалежній Україні в ньому з’явились видатні містобудівельні ансамблі. Все це відбувалось завдяки цілій плеяді чудових дніпропетровських архітекторів. Але без розуміння містобудівного процесу, непростих умов нового конкурентного бізнесу та проектування, і взагалі без скерування цього складного процесу в плідне русло такий стрімкий розвиток міста на Дніпрі був би неможливий. Адже саме в цей час, з 1998 по 2004 рік, Дніпропетровське ГоловАПУ очолював Ігор Валентинович. Багато часу та зусиль він доклав, працюючи в Муніципальній архітектурно-планувальній майстерні та на посаді очільника Управління містобудування та архітектури Дніпропетровської облдержадміністрації.

Для Спілки архітекторів Ігор Богданов завжди був одним із основних чинників удосконалення,  розвитку, розбурхування покою. Ігор завжди мав свою точку зору, відстоюючи принципи самоврядування, підвищення статусу сертифікованого архітектора, створення ефективно діючої Архітектурної палати. Нам завжди не вистачатиме його творчої енергії.

Ще раз засвідчую співчуття родині та всім друзям і дніпропетровським архітекторам.

 

Президент НСАУ Олександр Чижевський

3 червня 2021 р.