Всеукраїнський закритий архітектурний конкурс на кращу проєктну пропозицію «Нове будівництво корпусу Вищого антикорупційного суду по просп. Перемоги 41 у Києві»

Вищий антикорупційний суд відповідно до законів України «Про Вищий антикорупційний суд», «Про судоустрій і статус суддів», «Про архітектурну діяльність», Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 1999 року № 2137 «Про затвердження Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів» (із змінами), на підставі договору про партнерство в організації та проведенні архітектурного конкурсу від 15 липня 2021 року та з метою відбору кращої проєктної пропозиції щодо будівництва корпусу Вищого антикорупційного суду по проспекту Перемоги, 41, у місті Києві оголошує проведення Всеукраїнського закритого архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію «Нове будівництво корпусу Вищого антикорупційного суду по проспекту Перемоги, 41, у місті Києві» (далі – Конкурс).

Замовники: Вищий антикорупційний суд (ВАКС), Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні (EUACI).

Організатор: Національна спілка архітекторів України.

Тема і мета: визначити кращу проєктну пропозицію «Нове будівництво корпусу Вищого антикорупційного суду по проспекту Перемоги, 41, у місті Києві».

Перед учасниками Конкурсу ставиться завдання на розроблення кращої проєктної пропозиції, що відповідатиме темі та меті Конкурсу, та має включати:

– архітектурне рішення новозбудованого корпусу ВАКС по проспекту Перемоги, 41, у місті Києві, з урахуванням усіх нормативних вимог та особливостей, визначених для будинків суду;

– композиційне рішення щодо технологічного та конструктивного взаємозв’язку між існуючою будівлею ВАКС по проспекту Перемоги, 41, у місті Києві, та новозбудованим корпусом, які будуть з’єднуватись, наприклад, скляним переходом для поліпшення дизайну, краси, освітлення і енергоспоживання, що має пролягати на рівні другого або третього поверху існуючої будівлі ВАКС.

Терміни проведення: Конкурс проводиться з липня по жовтень 2021 року.

Подача письмової заявки щодо участі в Конкурсі, реєстрація учасників та одержання від Організатора Конкурсу (відповідального секретаря Конкурсу) конкурсної документації здійснюється до 20 серпня 2021 року в робочі дні з 10:00 до 16:00 (адреса: м. Київ, вул. Бориса Грінченка, 7).

Подання учасниками проєктних пропозицій на Конкурс здійснюється до 20 жовтня 2021 року в робочі дні з 10:00 до 16:00 рекомендованим поштовим відправленням, кур’єрською доставкою або особисто за адресою: м. Київ, вул. Бориса Грінченка, 7.

Журі підбиває підсумки Конкурсу та визначає переможців Конкурсу не пізніше 31 жовтня 2021 року. Підсумкове рішення журі доводиться до відома всіх учасників Конкурсу шляхом оприлюднення повідомлення Організатора у соціальних мережах та засобах масової інформації.

Вимоги до професійного рівня учасників:

– до участі в Конкурсі допускаються фахівці з вищою освітою у галузі знань «Архітектура та будівництво» (є архітекторами (інженерами), які пройшли професійну атестацію та мають кваліфікаційний сертифікат відповідно до вимог Закону України «Про архітектурну діяльність», а також авторські колективи, у складі яких є хоча б один фахівець, який відповідає зазначеним вимогам;

– особи, які виявили бажання взяти участь у Конкурсі, повинні мати досвід реалізації проєктів, аналогічних до проєктної пропозиції у цьому Конкурсі, що полягає у виконанні відповідних робіт у сфері архітектурного та інженерно-будівельного проєктування адміністративних будівель (у тому числі, розроблення проєктно-кошторисної документації) за кодом видів економічної діяльності 71.11 «Діяльність у сфері архітектури», подати портофоліо таких робіт (в електронному вигляді в форматі «.pdf», розміром до 10 mb), а також підтвердити поточну можливість виконання таких робіт.

Організацію прийняття заявок щодо участі в Конкурсі, реєстрацію учасників, надання їм конкурсної документації та вихідних даних забезпечує Організатор Конкурсу (відповідальний секретар: Олександр Барановський).

Конкурс проводиться без внесення реєстраційного внеску.

Кількість та розміри премій: для відзначення відібраних проєктних пропозицій встановлюються три премії:

  • перша – 60 тис. грн;
  • друга – 40 тис. грн;
  • третя – 20 тис. грн.

Переможець Конкурсу може отримати переважне право на подальшу реалізацію розробленої ним проєктної пропозиції.

Автори 10 (десяти) кращих проєктних пропозицій отримують відповідні дипломи як додатковий вид заохочення.

Виставка проєктних пропозицій буде проведена в приміщенні ВАКС, розташованому за адресою: місто Київ, проспект Перемоги, 41.

Графік проведення виставки, порядок доступу до приміщення, де вона буде проведена, дата та час нагородження переможців Конкурсу, а також заохочення інших учасників, повідомляється Організатором Конкурсу у соціальних мережах та засобах масової інформації протягом 5 (п’яти) робочих днів з моменту визначення переможців Конкурсу.

Конкурс проводиться в 1 (один) тур. Мовою проведення Конкурсу є українська мова.

Для отримання відповідей на запитання стосовно Конкурсу, Програми та умов Конкурсу особам, які виявили бажання взяти участь у Конкурсі, необхідно звернутися до відповідального секретаря Конкурсу:

Олександр Барановський: alex.baranowski@ukr.net, тел.: +380 93 127 69 03.