Всеукраїнська акція: Архітектори за справжню містобудівну реформу

16 листопада відбудеться всеукраїнська акція “За справжню містобудівну реформу”.
Офіс Президента (вул. Банкова, 11)
12.00

Ініціатором заходу є Архітектурна Палата Національної спілки архітекторів України, представники якої вже понад півроку намагаються відстояти права архітектурної спільноти.

1 липня ВРУ у 1-му читанні прийняла законопроєкт 5655 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності”. Архітекторна спільнота України детально проаналізувала проєкт закону та дійшла висновку, що він містить суттєві корупційні ризики та загрожує реформі децентралізації.
Реформа містобудування мала б враховувати інтереси суспільства, місцевого самоврядування, архітекторів, забудовників, страховиків та інших та справедливо балансувати їх.
Ми вважаємо, що пропонована реформа в першу чергу обслуговує інтерес забудовників, при чому далеко не всіх, а лише найкрупніших.
Ми вимагаємо від Верховної Ради доопрацювати текст законопроєкту та прибрати з проєкту норми, які нищать нашу професію та справедливо врахувати інтереси усіх зацікавлених сторін.
Ми також закликаємо інші зацікавлені сторони, зокрема місцеве самоврядування, вимагати справедливого балансу інтересів в галузі містобудування.
Відтак 16 листопада виходимо на вулиці наших міст, аби гучно заявити про необхідність проведення справжньої містобудівної реформи.
Акції також пройдуть у таких містах: Луцьк, Дніпро, Ужгород, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київська область, Кропивницький, Кривий Ріг, Львів, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернігів, Чернівці.