Підсумки конкурсу на композицію фасадів нової будівлі «Дитячого Світу»

В Києві були підведені підсумки Всеукраїнського архітектурного бліц-конкурсу на кращу архітектурно-просторову композицію реконструкції цілісного майнового комплексу по вул. А.Малишка, 3 у Дніпровському районі м. Києва. Журі під головуванням президента НСАУ Олександра Чижевського, що складалось з представників НСАУ та керівників компаній девелопера та власника будівлі, розподілило нагороди наступним чином:

1 премія. Автори проекту : Аранчій Дмитро Олександрович, Вольгушина Владлена Сергіївна, Сотник Анна Ігорівна, Солдаткін Нікіта Олегович.

Члени журі в процесі обговорення відмітили тактовний підхід авторів до існуючої будівлі «Дитячого Світу». Представники Замовника конкурсу відмітили економічну доцільність пропонованих рішень, а представники спільноти архітекторів професійність та елегантність використаних архітектурних прийомів, а також вдало знайдений масштаб фасадів нової будівлі .

Об’ємно-просторове рішення та художнє оформлення фасадів нової будівлі базується на ефективному компромісі між забудовником та громадою. В основу цього ефективного компромісу лягло збереження модерністського фасаду «Дитячого світу». Авторська ідея відштовхується від існуючого об’єму, а зокрема, найбільших впізнаваного його елементу – об’ємного модулю з анодованого алюмінію. Пропозиція полягає у поєднанні сучасної та історичної будівель за рахунок переходу вищезгаданого модулю існуючого фасаду на нову будівлю, переходу шляхом так званого градієнту (розтяжки).

2 премія. Автори проекту:  Курніцький Богдан Олексійович, Цвильов Микола Володимирович, Бродський Олексій Сергійович.

Цей проект був нагороджений за «стриманість та сучасність вирішення фасадів» (Ганна Бондар). Членами журі відмічена культура архітектурних рішень та пропозиції авторської групи по комплексній ревіталізації території, прилеглої до ділянки будівництва, з влаштуванням велосипедних доріжок та громадських прострів.

3 премія.   Автор проекту  Бабинець Олексій Юрійович

До позитивних сторін проекту члени журі віднесли спробу авторів створити діалог з існуючою будівлею «Дитячого Світу» (Юрій Базаренко) та вдало знайдений і зрозумілий архітектурний образ «дитячих кубиків» (Ганна Бондар).

Журі висловило консолідовану позицію щодо використання вдалих напрацювань та творчих ідей формування об’ємно-просторової композиції нової будівлі, що містяться в проекті-переможці в подальшому проектуванні.

Доцільно долучити ці напрацювання та ідеї до технічного завдання на проектування. Це дозволить максимально використати отримані результати конкурсу.

Відповідальний секретар конкурсу Олександр Барановський