Кандидат на голову Архітектурної Палати міста Києва Олексій Шемотюк

Програма:

????Місія: захист та лобіювання інтересів професії архітектора у взаєминах з замовником та державою.
✅Набуття суб’єктності Спілки в процесі законотворчої діяльності та формуванні нормативної сфери.
✅Актуалізація напрямків діяльності Архітектурна Палата НСАУ (що потрібно архітектурній спільноті?).
✅Популяризація Національна Спілка Архітекторів України — НСАУ серед архітекторів.
Чотири задачі до реалізації за каденцію:
❗️1. Робота з профільними законопроєктами, які пройшли 1 читання в ВР. Поточні — це зп 5655, 5877. Висока ймовірність того, що з’являтимуться нові галузеві законопроєкти і це буде перманентний процес відстоювання інтересів архітекторів.
❗️2. Проведення щорічного конкурсу дипломних робіт серед архітектурних факультетів міста Києва під егідою АП КОНСАУ. Конкурс має бути з потужним призовим фондом та максимальною кількістю номінацій. Це актуалізує Спілку серед молодих архітекторів. Призовий фонд формувати за рахунок залучення спонсорських коштів.
❗️3. Пільгові умови придбання BIM програмного забезпечення для членів АП КОНСАУ.
❗️4. Створення онлайн бібліотеки вузлів, BIM семейств, шаблонів на серверній базі АП КОНСАУ або в хмарі.
Ці вибори відбуваються на фоні жорсткої конфронтації Спілки з Мінрегіоном та головою партії «Слуга народу» пані Оленою Шуляк через активну позицію НСАУ щодо законопроєкту №5655 (так звана містобудівна реформа від команди Зе). Активна робота НСАУ по цьому законопроєкту почалась з липня 2021р., відразу як #5655 пройшов перше читання в ВР. Спілка опинилась на гострі протистояння між девелоперським лоббі та інтересами суспільства. Архітектори — це виявилася єдина соціально активна група, яка стала чинити опір. Розгляд законопроєкту триває, Спілку намагаються позбавити права саморегулівної органіації, тому зараз особливо важливо проявити активність в голосуванні. Важлива легітимність цих виборів, тому я дуже прошу, закликаю! прийти та проголосувати. Важливо, аби проголосувало якнаймога більше сертифікованих архітекторів Києва.
Я особисто долучився до активної роботи по законопроєкту 5655 з кінця липня по теперішній час. Робота марудна та ресурсоємна, але якщо не відстояти свої права зараз, то потім зникне сенс займатися архітектурним бізнесом в якості самостійного суб’єкту. Це все готується чинною владою до грунтовного переформатування на користь інтересів капіталу.
Мотивація йти на цю посаду — реалізація внутрішнього запиту на соціальну активність. До недавнього часу цей свій внутрішній запит я реалізовував через розробки в галузі роботизованих повітряних ударних систем для потреб військових України. Але це ніяким чином не кореспондується з професією архітектора. Скоріше навпаки — уводить геть в іншу сферу знань. Тому я вирішив це змінити в своєму житті на користь архітектурної донаторської активності. Бо участь в роботі профспілки- це виключно донація: часу, грошей, душевних сил. Але це є та пасіонарність, яка власне і змінює країну на краще.