Співпраця Палат Архітекторів Польщі та України

Дякуємо за допомогу!
Маємо конкретний результат співпраці Палат Архітекторів Польщі та України, а також їх партнерів. Нещодавно підписаний Меморандум про співпрацю між Малопольською Палатою та ЛООНСАУ допоміг знайти логістичні ланцюжки та потрібні речі для колег з формувань тероборони. На минулому тижні директор компанії WIDO Міхал Чиж встановив рекорд швидкості по доставці мотоциклом гуманітарки з околиць Кракова в прикордонний Перемишль, де на його чекали архітектор ЛООНСАУ Юрій Бліновський та Ігор Стельмащук. Вони й доставили посилку та вантаж гуманітарної допомоги в Львівську Порохову Вежу, де працює волонтерський центр.
Сподіваємось на співпрацю з виробником фасадних конструкцій компанією WIDO в мирній справі відбудови України!
Poniżej wpis Pana Michała Czyża — uczestnika spotkania z architektami z Ukrainy. O spotkaniu z przedstawicielami firm i organizacji, które chcą zaangażować się w pomoc Ukrainie pisaliśmy niedawno.
Złożona wówczas deklaracja szerokiej pomocy bardzo szybko zaczęła się urzeczywistniać. Współpracujący z nami architekt z Lwowa Pan Aleksander Baranowski wysłał pytanie o możliwość dostarczenia produktów elektroniki i innych na granicę PL/UA.
Dzięki Panu Michałowi Czyżowi przesyłka trafiła do adresata. O szczegółach przeczytacie niżej:
????????
«Po spotkaniu w dniu 10 maja w siedzibie MPOIA rozpoczęliśmy rozmowy w sprawie nawiązania współpracy w zakresie projektowania, konsultacji, kompletacji zamówień jak również szkoleń przyszłych ekip wykonywanych na terenie Polski. W związku z powyższym przesłaliśmy dokumentację techniczną oraz foldery reklamowe drogą elektroniczną. Z uwagi jednak, że uznaliśmy wspólnie, iż celowym jest przekazanie kilku wzorów produktów umówiliśmy się na przekazanie ich «okazją» transportem z Przemyśla wraz pomocą humanitarną. Oczywiście nasze próbki zostały «uzupełnione» o wybraną pomoc dla wojska zgodnie z prośbą ze strony ukraińskiej. Dzień wcześniej sprawdziłem trasę dojazdu i okazało się, że występuje na niej kilka ograniczeń w ruchu. Stąd też decyzja wyjazdu motocyklem, który umożliwi ominięcie przeszkody, a nawet zjechanie w drogi nieutwardzone.
Pomysł się sprawdził. Dojechałem w czasie ,… , który należy pominąć.
Wspólnie z ukraińskimi wolontariuszami spędziłem jeszcze dwie godziny na wspólnym śniadaniu.
Tej serdeczności na pewno nie zapomnę.
Trasę powrotną zaplanowałem z pomocą aplikacji motocyklowej.
Wracałem otoczony przyrodą , wspaniałymi widokami, zabytkami małych drewnianych kościółków i cerkwi.
I tak ze służbowego wyjazdu zrobiła się wspaniała przygoda.
Udałem się w inną krainę bez pandemii i wojny…
Przeniosłem się w czasie!»