Рішення розширеного засідання Президії правління НСАУ ХХІ скликання і Ради Архітектурної палати НСАУ 21 липня 2022

РІШЕННЯ

розширеного засідання Президії правління

Національної спілки архітекторів України ХХІ скликання

і Ради Архітектурної Палати НСАУ

21 липня  2022 р.

м. Київ

Присутні:           Члени Президії правління:

Чижевський О.П. – президент НСАУ, Буравченко С.Г. – віцепрезидент НСАУ, Вербовецький Ю.В. – віцепрезидент НСАУ, Гусаков В.М. – віцепрезидент НСАУ, Пікущенко О.Л — віцепрезидент НСАУ, Чечельницький С.Г. – віцепрезидент НСАУ, Аліпов М.Ю. – Дніпропетровська обласна організація НСАУ, Гайдар В.Г. – Івано-Франківська обласна організація НСАУ,  Зубашич Е.М. – Полтавська обласна організація НСАУ,  Мироненко В.І. — Одеська обласна організація НСАУ, Матяс В.Т. —  Харківська обласна організація НСАУ.

Всього 11 осіб.

Члени Ради Архітектурної Палати НСАУ – 25 осіб.

Запрошені:

Голови правлінь місцевих організацій НСАУ – 15 осіб.

                            Загальна чисельність учасників засідання — 51 особа.

Заслухавши та обговоривши питання порядку денного президія правління НСАУ

та Ради Архітектурної Палати НСАУ УХВАЛЮЮТЬ:

 1. З питання «Інформація про участь делегації НСАУ

У спеціальному заході в рамках «Урбан Форуму» в

м. Катовіце (республіка Польща) 28 червня 2022 року,

присвяченому питанням міжнародної співпраці щодо

післявоєнної відбудови населених міст України».

 • Інформацію взяти до відома та врахування у роботі.
 1. З питання «Інформація про участь представників  

НСАУ в міжнародній конференції в м. Лугано

(Швейцарія)».

 • Інформацію взяти до відома та врахування у роботі.
 1. З питання про стосунки НСАУ та Міжнародної

Спілки Архітекторів (МСА), а також про  

реформування МСА».

 • Підтримати пропозицію президента НСАУ Чижевського О.П. – відкласти діяльність щодо реформування структури регіонів Міжнародної Спілки Архітекторів до закінчення війни в Україні та врегулювання ситуації, що безумовно призведе до кардинальних змін у світоустрої, які сьогодні спрогнозувати неможливо.
 1. З питання «Про підсумки установчої

конференції Асоціації просторових

планувальників – Ради урбаністів НСАУ,

яка відбулась 21 червня 2022 року». 

 • Місцевим організаціям НСАУ, Раді АП НСАУ, НЕЦ НСАУ інформацію щодо діяльності ініціативної групи з створення Асоціації взяти до відома та врахування в роботі. Відмітити високий рівень діяльності ініціативної групи.
 • Затвердити Положення про Асоціацію просторових планувальників – Раду урбаністів Національної спілки архітекторів України, прийняте за основу рішенням установчої конференції Асоціації від 21 червня 2022 року (додаток 1 до Рішення).
 • Погодити до затвердження Президентом НСАУ кандидатуру архітектора, члена Спілки, голови комісії Архітектурної Палати НСАУ зі стратегічного розвитку та просторового планування Ганни Палехи на посаді голови Асоціації просторових планувальників – Ради урбаністів, враховуючи одноголосну підтримку її кандидатури делегатами конференції.
 • Погодити до затвердження президентом НСАУ за поданням голови Асоціації Ганни Палехи кандидатуру архітектора Лідії Чижевської на посаді заступника голови Асоціації з питань координації міжнародних зв’язків.
 • Затвердити персональний склад Ради Асоціації просторових планувальників – Ради урбаністів за поданням голови Асоціації Ганни Палехи.
 • Розгляд кандидатури архітектора Наталії Хілько на посаді заступника голови Асоціації, члена Ради Асоціації та Марини Калмикової на посаді члена Ради Асоціації перенести на наступне засідання президії правління НСАУ в серпні 2022 року.
 1. З питання «Інформація про поточний стан

та матеріальне  становище НСАУ».

 • Відмітити вкрай непросту ситуацію в зв’язку з різним падінням фінансових надходжень від оренди приміщень в Центральному будинку архітектора (м. Київ), відсутністю благодійних внесків, значним скороченням сплати членських внесків в останні півроку. Існує заборгованість за теплопостачання 506 795 грн. в минулий опалювальний сезон 2021-2022 роки, в зв’язку з чим реальною є загроза залишити будинок архітектора без опалювання в наступний опалювальний сезон. НСАУ також не має можливості повертати місцевим організаціям Спілки їх долі в членських внесках.
 • Місцевим організаціям НСАУ, регіональним осередкам АП НСАУ провести роботу по покращенню ситуації щодо сплати членських внесків в Спілку виключно відповідно до п. 8 Рішення І Пленуму правління НСАУ ХХІ скликання від 26 березня 2021 року.
 • Львівській обласній організації НСАУ повернути на рахунок центрального правління НСАУ 38, 310 тис. грн. – 50 % від внесків за період грудень 2021 року – червень 2022 року та в подальшому суворо виконувати рішення центрального правління щодо порядку сплати членських внесків.

Відповідальний: голова правління Львівської обласної організації Шеремета М.Д.

Термін: вересень 2022 року

 1. З питання «Прийняття архітекторів до членів

НСАУ за поданням місцевих організацій Спілки».

 • Затвердити прийняття до членів НСАУ за поданням місцевих організацій Спілки (додаток 2 до Рішення).

 

Президент

Національної спілки

архітекторів України                                       Олександр ЧИЖЕВСЬКИЙ